iPhone silinen fotoğrafları geri getirme mümkün mü?

Eskiden iPhone' da silinen fotoğrafları geri getirmek için çok kısıtlı programlar yer alırken şimdilerde çok sayıda yazılımla kurtarma işlemi kolayca yapılıyor.

Bilgisayar üzerinden iPhone veri kurtarma yapıldığında kurtarılan dosyalar Windows 10′ da nereye kayıt edilmekte diyenler için kullandığınız yazılımla dosya kayıt yeri değiştirilebilir.

Silinen veriler genelde tamamen silinmez. Bir nevi maskelenir. Örnek verecek olursa bilgisayardaki çöp kutusu misali bazen geri almak mümkün olabiliyor. Öyle yöntemler var ki arızalı cep telefonlardan, flash disklerden / flash belleklerden, fotoğraf makinası / kamera hafıza kartlarından ve bilgisayar harddisklerden silinmiş fotoğrafları ve dosyaları kurtarak mümkün olabiliyor.

Arızalı cihazdan nasıl veri kurtarılır? Nasıl veri alınır diye merak edenler örnek hard disk veya belleğe uygun voltaj da elektrik verilip disk okuyucusunu bazı cihazlara bağlayarak imajı alınabilir. Tabi %100 veri kurtarma yapılamayabilir. 

iPhone silinen dosyaları kurtarma

Peki normal durumlarda silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün mü? Kesin olmamakla birlikte silinen verileri geri almak mümkündür. Bu tüm dosyalar için geçerli olabilirken olmayabiliyorda. İşe yarayan iyi bir veri kurtarma programı bu sorunu kesin çözebilir. Örnek Comfy File Recovery ve FoneLab uygulaması tercih edilenlerden ikisi.

Aşağıdaki örnek’ de Flash disk’ te silinen veriler geri alındı. Hatta bir fotoğraf kamerasından silinen fotoğrafları eksiksiz olarak geri getirildi. Önerdiğimiz programların dışında isterseniz internetten en iyi veri kurtarma programı araması yapabilirsiniz. En iyi veri kurtarma programı olarak bazen gelenler reklam amaçlı olabiliyor. Bundan dolayı denemeden önce araştırınız.

  • İndirdiğiniz bir programı bilgisayara kurdunuz.
  • Sonra veri kurtarma işlemini başlattınız.
  • Silinen verileri gördünüz ve seçttikten sonra
  • Onları geri almak istediğinizde satın almanızı belirten bir mesajla karşılaşabiliyorsunuz.

Silinen verileri kurtarma programlarından genelde ücretli olanlar işe yaramakta. Tabi çoğu kullanıcı bu programların crack’ ını yani full sürümünü internetten bulabiliyor.

Silinmiş bir veriyi geri getirmek için silinen verinin bulunduğu yere başka bir veri yüklenmediği takdirde geri almak mümkün olabiliyor. Ama o verinin üstüne başka bir veri yüklediyseniz bu çok zor olabiliyor. Örnek cep telefondan silinen fotoğrafı kurtarmak için veri kurtarma programını kullanmadan önce hiç bir şekilde telefona bir şey atmamanız gerekiyor. Gerekirse internet bağlantısını siliniz. Eğer veri hafıza kartnda ise yani telefonda hafıza kartı varsa kurtarma olasılığı daha yüksek.

iPhone silinen fotoğrafları geri getirme mümkün mü?iPhone veri kurtarma yazılımısilinen fotoğrafları geri getirmesilinen verileri geri almaiPhone silinen fotoğrafları kurtarmasilinen fotoğrafları geri getirmek içinsilinmiş verileri kurtarma programıiPhone silinen fotoğrafları geri getirmesilinmiş fotoğrafları kurtarma iphone

iPhone silinmiş fotoğrafları kurtarma işleminde yukarıdaki adımlarda USB flash bellek baz alındı. Ama cihazda da aynı yöntemler için size sunulacak seçenekler olacak. Birde yazı sonunda önerdiğimiz başka bir resimli anlatım yazılımı olacak.


Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 03:00

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir