iPhone silinen mesajları geri getirmek isteyenler

blank

iPhone silinen mesajları geri getirme programı ya da telefonda silinen fotoğrafları geri getirme şeklinde dert yanın ve arayışa giren çok kişi vardır. Peki nasıl geri alınır?

Cep telefonunuzda bulunan fotoğrafların yanlışla silinmesi durumunda neler yapılabileceğine bakacağız. İphone telefonlarda silinen resimleri kurtarma için burada anlatılan işlemleri sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır. iPhone telefonlarda “recently deleted” özelliğini kullanarak bu rahatsız edici durumu çözebilirsiniz.

Recently deleted klasörü sizin silmiş olduğunuz verilerin tutulduğu yerdir. Yani bu klasör bir nevi geri dönüşüm kutusu gibidir. Veriler buradan da silinirse telefondan kalıcı olarak silinmiş olur. İlk önce “photos” uygulamasını açın. Burada “son silinenler” klasörünü bulun. Son silinenler klasörünü bulup bu klasöre giriş yapın. Bu klasör içinde kurtarmak istediğiniz fotoğraflarınızı tespit ettikten sonra her fotoğrafın üst köşesinde yer alan “tap on recover” butonunu kullanarak geri alma işlemini yapın.

Yukarıdaki işlem fotoğraflarınızı geri kurtarabileceğiniz ilk yöntem. Yalnız şunu unutmayın eğer silme işlemi üzerinden belli bir süre geçmiş veya veri üstüne denk gelmiş ise bu klasördeki veriler otomatik olarak silinir ve artık fotoğraflar kalıcı olarak silinmiş olur.

Silinen verilerin belli bir süre sonra tamamen silinmesi demek o süre içerisinde sistemin çalışması için yaptığı işlemler dahi bir yer oluşturduğundan eski verilerin üzerinde gelmesi mümkün olmakta. Bundan dolayı telefonda silinen verileri alma işlemlerinden önce cihazda hiç bir işlem yapmayınız. Gerekirse telefonu kapatıp veri kurtarma işlemine başlayacağınız zaman açınız. İşlem yapacağınız bilgisayarda ilgili kurtarma programı full sürüm dediğimiz yani tam sürüm değilse yarım yamalak kurtarma görülebilir. 

iPhone telefonda silinen mesajlar nasıl geri alınır?

İkinci yol olarak fotoğraflarınızı yedekleme işlemi yaparak kurtarabilirsiniz. Eğer iTunes aracılığı telefonunuzu yedeklediyseniz buradan geri yükleme yapabilirsiniz. Fotoğrafları telefondan silmeden önce iCloud veya İtunes kullanarak yedekleme yaptı iseniz işiniz daha kolay olacaktır.

iPhone silinen mesajları geri getirmek isteyenler

Telefonda silinen mesajları geri getirme 

iPhone telefonlarda silinen resimleri kurtarma veya iPhone telefonda silinen mesajları geri getirme işlemi için Windows veya mac farketmez bilgisayara phonerescue yazılımını kurmak ve telefonunuzu bu yazılım çalışırken bilgisayara bağlamak yeterli olacaktır. Buradan fotoları geri kurtarabilirsiniz.

Telefonda silinen mesajları geri getirme veya silinen fotoğrafları, rehberinizi, Whatsapp mesajları ve silinen uygulamaları Fonelab ve Disk drill programı ile geri alma şansınız var. Veri kurtarma ücretsiz programlar pek iş görmeyebiliyor. Zor verilerde çok az veri geri getirebiliyor. Ücretli veri getirme programları daha fazla veriyi geri alabiliyor.


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 19:38

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!