iPhone sistem dosyaları silme mümkün mü?

media 737

iPhone sistem dosyalarını görmek ve silmek isteyenlerin bilmesi gereken hususlar var. Kalıntı denilen verilerin temizlenmesi mümkünken diğerleri için iş farklıdır.

teknik destek

Apple’ın üretmiş olduğu ürünler dünyada olduğu gibi Türkiye’de de rağbet görür. Akıllı cep telefonlarının yanı sıra tablet ve bilgisayar üretimi de yapan firmanın Mac adını verdiği diz üstü bilgisayarlar pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu konuda cihaz kullanıcılarının sık yaşadığı yer sorunuyla alakalı kısa bir bilgilendirmeye yer vereceğiz. Verileri silemiyorum sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların bazı işlemleri uygulamaları gerekir.

Sistem dosyalarını gösteren alanı görmek için:

  • “Genel” adlı alandan “Saklama alanı” geçiniz.
  • En aşağıya geldiğinizde diğer ve sistemle karşılaşacaksınız. Burada olanlar yazılımla alakalı dosyaların boyutunu göstermekte.

Bu kısımda bulunanaların silinmesi mümkün değil lakin kalıntı denilen dosyaların temizlenmesi için bakım uygulamalarından yararlanılabilir. Birde iPhone bu öğeyi silme izniniz yok konusuna bakmanızı da öneriyoruz.

Bir fotoğrafı cihazların hepsinin bağlı olduğu Ethernet ya da Wifi ağlarından biri üzerindeki cihazda, fotoğraf yayınımdan silmek diğerlerinden de silinmesine neden olur. Her cihazda gerekli olan son sürümün yüklü olması halinde fotoğraf yayınım kısmından resimleri silmek, bilgisayarda da silinmesini sağlar.

iPhone sistem dosyaları silme mümkün mü?

Hangi fotoğraflar silinir?

  • Fotoğraf yayınım üzerinden kaldırılacak resimler için yapılan işlem esnasında;
  • Fotoğraf uygulaması içerisinde içe aktarılmış olan resimler
  • Film rulosuna ya da fotoğraflar sekmesine kopyalanmış olan resimler
  • Bilgisayarda bir klasöre kopyalanmış olan fotoğraflar silinmez. Bu nedenle hangi fotoğraflar silinmek isteniyorsa bunların kopyalanmadığından ya da içe aktarılmadığından emin olunmalıdır.

Bilgisayardan fotoğraf silme

Mac cihazlar üzerinden fotoğrafları silebilmek için;

  • Fotoğraflar uygulamasını açma
  • Albümler sekmesine girme Foto yayınım kısmına girme
  • Seçme sekmesi üzerinden silinecek olan fotoğraf ya da fotoğrafları seçme
  • Yukarıda çıkan çöp kutusu sekmesine bakarak seçili fotoğrafları silme adımlarının takip edilmesi gerekir. Mac cihaza bağlı cep telefonu ya da tablet üzerinden de silinmiş olan fotoğraflar kaldırılır.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 20:39

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın