iPhone telefonda açılış parolası unutulduğunda nasıl açılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Tuş kilidini unuttum / şifremi unuttum! iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 telefonlarda parola unuttuğunuzda neler yapabileceğiniz konusunda bilgiler bu haberimizde yer alacaktır…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modeli telefonlar ülkemizde en çok satan mobil cihazlar arasında yer almaktadır. Her gittiğimiz yerde, her ortamda bir iPhone cihazı görmemiz mümkündür. Bundan dolayı iphone üzerine açılmış bir çok forum ve websitesi bulmanız mümkündür.

iPhone sorunlarının yer aldığı bu haberimizde bir iPhone telefonununda giriş parolası koyduğunuz takdirde ve sonradanda bu parolayı unuttuğunuzda neler yapabileceğiniz hakkında bilgiler yayınlayacağız. Örnek olarak internette gezerken şöyle bir sorun ile karşılaştım; Vefat eden bir yakının telefonununda yer alan resimleri almak isteyen bir kullanıcı nasıl alabileceğiniz sormaktadır.

iPhone telefonda açılış parolası unuttum

iPhone telefonda açılış parolası unutulduğunda nasıl açılır

iPhone telefonda açılış parolası unutulduğunda nasıl açılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone telefonda bu sorunu çözmeniz için bir kaç yöntem bulunmaktadır. İşte o yöntemler; İlk önce şunu belirteleim eğer telefonunuzda verileriniz var ise yada örnekte belirttiğimiz gibi resimleriniz bulunuyorsa bu yöntemi uygulayamazasınız.

Bu yöntem peki nedir ? iPhone modeli telefonunuza format atmak. Evet eğer içerisinde herhangi bir bilgi ve veri bulunmuyorsa iPhone telefonunuza format atarak bu sorunu çözebilirsiniz. İkinci olarka ise eğer yukarıdaki gibi değerli bir bilgi telefonunuzun içerisinde var ise ne yapabilirsiniz.

Açıkcası böyle durumlarda kendinizin yapabileceği çokda bir şey yoktur. iPhone telefon modelleri yüksek güvenlikli olduğu için parola kırma gibi bir çözüm sizlere sunmamaktadır. Yapmanız gereken ise iPhone telefone ait fatura ile bir Appstore’ye başvurmanızdır. Başvurduğunuz takdirde telefonunuzun parolası açılarak sizlere teslim edilmketedir.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 19:54

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak