iPhone telefonda isim nasıl değiştirilir

media 8828

Apple markasının iPhone modellerinde telefonda görülen ya da bluetooth bağlantısında görülen ismin nereden nasıl değiştirileceğini detaylı görsel olarak yer verdik.

teknik destek

Apple markası dünyada en çok mobil cihaz satan markalar arasında yer almaktadır. Bu yıl 10. senesini kutlayacak olan firma bu güne kadar milyonlarca cihaz üreterek piyasada satışa sundu. iPhone modelleri ilk çıktığı dönemden günümüze kadar bir çok kullanıcıyı memnun ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle tasarımı yazılım güvenliği bu telefon modellerini her zaman diğer cihazlardan bir adım önde tutmuştur. Çünkü mobil cihazların en büyük sorunu içerisinde bulunan verilerin güvenliğinin istenilen ölçüde korunamamasıdır. Özellikle son dönemde hackerların mobil sektörüne yönelik saldırıları artınca telefonlardaki güvenlikte önemini bir o kadar artırdı. iPhone modelleri yapısı gereğe yabancı yazılımlara kapalı olduğu için eğer kronik bir hatası yok ise korsanların içerisine sızması neredeyse imkansız gibidir. Diğer modellerde açık kaynak kodu kullanıldığı için kod yapısı bilinen işletim sistemine dışarıdan müdahale edilmesi biraz daha kolaylaştırmaktadır. Bunlardan dolayı iPhone satışlarının grafiği  her geçen gün artmaktadır.

iPhone adını değiştirme nasıl yapılır

Bu haberimizde piyasada bu kadar yaygın kullanılan telefon modeli iPhone’da isim değişikliğinin nasıl yapılacağını anlatacağız. İlk kurulum aşamasında girmiş olduğunuz ismi beğenmediyseniz veya varsayılan olarak gelen telefon adını değiştirmek isterseniz bu adımları uyguladığınızda istediğiniz ismi telefonunuza verebilirsiniz. Ayarıca burada bahsedeceğimiz yöntemi diğer Apple cihazlarında da uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak iPhone telefon modelinde Ayarlar bölümüne giriş yapmanız gereklidir. Ayarlar menüsü uygulamalar içerisinde bulunmaktadır. Simgesi ise çark şeklindedir.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise karşınıza bir çok ayar seçeneği gelecektir bu seçenekler içerisinde telefon ismini değiştirme alanına ulaşabilmek için Genel bölümüne tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra ise Genel bölümü içerisinde yer alan Hakkında kısmına giriş yapınız. Hakkında bölümü ise aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibidir.

iPhone telefonda isim nasıl değiştirilir

  • Ardından telefon isminin yer aldığı ilk satırın üstüne tıklayınız. Bu bölüm bu işlemden sonra yazılabilir olacaktır. İstediğiniz ismi telefonunuza verebilirsiniz.
  • İsim değişikliği yaptıktan sonra ise ekranın altında yer alan Bitti tuşuna basınız.
  • Telefon adını değiştirme adımları iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6 / s Plus, iPhone 7 modelleri için geçerli.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 11:52

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın