iPhone telefonda konferans görüşmesi yapma

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 6, 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 / Plus telefon modellerinde birden çok kişi ile aynı anda konferans görüşmesi nasıl yapılır? Çoklu görüşme.

Andronova

Bu haberimizde en çok kullanılan akıllı telefon modellerinde konferans görüşmesini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. iPhone modellerinde en fazla beş kişi ile konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Konferans görüşme sayılarını genellikle kullandığınız GSM hatları belirlemektedir. Ayrıca sizlerin bağladığınız beş kişiden her biride ayrı olarak beş kişi konferansa katabilir. Fakat iPhone modelleri aynı anda beş kişilik konferans görüşmesini desteklemektedir.

iPhone konferans görüşmesi yapma

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X diğer adıyla iPhone 10 modeliyle konferans görüşmesi yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • İki kişi ve siz dahil üç farklı kişinin konuştuğu bir konferans görüşmesi oluşturacağınızı varsayalım
  • İlk aramayı yaptıktan soran ekranda yer alan Arama Ekle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu ekran sizler gösterilmiştir.

iPhone konferans görüşmesi yapma

  • Bu aşamadan sonra bağlayacağınız üçüncü kişinin numarasına ulaşmak için karşınıza çıkan rehber ekranının arama bölümüne adını veya numarasını yazınız. Konferansa ekleyeceğiniz kişiyi bulduktan sonra arama tuşuna basınız.

iPhone telefonda konferans görüşmesi yapma

  • Arama yaptığınızda ikinci kişi görüşmesi açılırken ilk görüştüğünüz kişi beklemede kalacaktır. Şu aşamada aynı anda bu iki kişi ile konuşabilmek ve konuştuklarınızın üçünüz tarafından duyulmasını istiyorsanız konferans sistemini devreye almanız gereklidir. Aşağıdaki resimde yer alan konferans simgesine tıklayarak görüşmeyi başlatabilirsiniz. Ardından daha fazla kişi eklemek istiyorsanız aram ekle yazısına tekrardan basınız.

çoklu görüşme

  • Ayrıca konferans dışında tuttuğunuz kişiler ile tekrardan konuşabilmek için Değiştir simgesine tıklayınız. Bu şekilde diğer görüşmeniz de bulunan kişi konferans da konuştuklarını duymayacaktır. Siz konferans görüşmesi yaparken iPhone diğer kişiyi bekleme moduna alacaktır.

birden fazla kişi ile konuşma

Apple’ ın iOS iPhone 5s, iPhone 6s ve iPhone 7 çoklu arama yapma konferans özellikleri tüm modellerde bulunmakta.


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 22:24

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın