iPhone telefonda yer açmak için Apple kendi yöntemi

blank

Apple' nin iPhone 4s, 5s, 6 ve 7 modellerinde yetersiz depolama alanı sorununu çözmek için ilginç bir yöntemi sizlerle paylaşmak istedik. Telefonda yeterli saklama alanı yok sorunu!

teknik destek

Apple firmasının gözdesi iPhone akıllı telefonlarda depolama alanın nasıl açılacağı bu haberimizde sizlere anlatacağız. Fakat biraz farklı bir yöntem ile bu işlemi yapacağız. iPhone modellerinde kullanıcılar tarafından denen ve yer açılımı gerçekleşen bu yöntemi aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

iPhone modelinde keşfedilen ilginç bir yöntem hafızada sizlere ekstra yer sağlamaktadır. Bu işlemi iPhone’da yer kalamadığında veya çok az yer kaldığında kullanabilirsiniz. Birazdan anlatacağımız yöntem ile herhangi bir şey silmeden çok fazla alan elde edebilirsiniz. Bu yöntem aslında hafıza ile alakası olmayan bir araç ile başlangıç yapmaktadır. Şimdi bu yöntemin nasıl yapılacağını yazılı ve görsel olarak  sizlere anlatalım.

Apple’ı kandırarak hafızada yer açma resimli anlatım

İlk olarak iPhone telefonlarda Ayarlar bölümüne giriş yapınız. ayarlar uygulamalar içerisinde bulunmaktadır. Simgesi ise çark şeklindedir. Ayarlar bölümü içerisinde bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden Genel kısmına giriş yapınız. ardından bu bölümde yer alan Hakkında kısmına giriniz. Bu bölüme girdiğinizde iPhone telefon modelinizde kullanılabilir depolama alanını göreceksiniz. Aşağıdaki resimde bu bölümüne girilmiş iPhone’da 600 MB’lık bir alanın olduğu görünmektedir. Kırmızı kutucuk içerisinde kullanılabilir hafızayı görebilirsiniz.

Apple’ı kandırarak hafızada yer açma Resimli Anlatım

  • Bu işlemden sonra iTunes uygulamasını telefonunuzda çalıştırınız. iTunes uygulamasını açtıktan sonra film kiralamayı deneyiniz. Aşağıdaki resimde örnek olarak Point Break filmi seçilmiş ve kirala tuşuna dokunulmuş şekli gösterilmektedir. Yukarıdaki alanda gördüğümüz gibi telefonda 600 MB alan bulunmaktaydı. Kiralamak istediğimiz film bu alandan daha büyük olduğu için saklama alanı yetersiz diye uyarı verdi.

yetersiz depolama alanı

iPhone telefonda yeterli saklama alanı yok sorunu

  • Bu işlemden sonra iPhone sizden habersiz bazı işlemler yapmaya başlayacak. Sizin gibi bir müşteriyi kaybetmemek için telefonda yer alan program cache dosyalarını ve gereksiz gördüğü tüm dosyaları silmeye başlayacak. Tabiki bu işlemi uygularken sizleri haberdar etmeyerek telefonun arka planında yapacaklarını yapmaya başlayacak.

iPhone telefonda yeterli saklama alanı yok sorunu

  • Bu işlemi yaptıktan bir süre sonra tekrar hakkında bölümüne giriş yaptığınızda kullanılabilir alanın artmaya başladığını göreceksiniz. Kullanılabilir alan ilk olarak yukarıda olduğu gibi 2.0 GB olacak daha sonra 2.3 ve son olarak 2.7 GB’a yükselecektir. Bu işlemi bir kaç defa daha deneyerek iPhone’un gereksiz dosyaları silmesini sağlayabilirsiniz. Bu modelimizde olduğu gibi başlangıçta 600 MB olan kullanılabilir alan işlem sonunda 2.7 GB’a kadar yükseldi. Aşağıdaki resimde son hali sizlere gösterilmiştir.

iPhone telefonda yer açmak için Apple kendi yöntemi

Deneyin, işe yaradığını göreceksiniz…


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 03:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!