iPhone tuş kilidini unuttum ekran kilidini kırma

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Apple iPhone telefonun tuş kilidi şifremi unuttum ekran kilidini kırma açmak için ne gibi yöntemler var? iPad ve iPhone tuş kilidi nasıl kırılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone X, iPhone 8 ve Plus iPhone tuş kilidini unuttum ekran kilidini kırma açma. iPhone şifremi unuttum çözümü nedir?

iPhone açılış tuş kilidini unuttunuz veya çok sayıda yanlış girdiğinizden dolayı cep telefonunuz kilitlendiyse, iTunes programı ile şifreyi sıfırlama yöntemlerini deneyebilirsiniz. iTunes yazılımı ile aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Bilgisayardan iTunes yazılımını çalıştırınız. iTunes yazılımı yoksa resmi sitesinden indirebilirsiniz. Yazılım çalıştıysa iPhone telefonunuzu kapatınız. iPhone telefonu bilgisayara USB kablo ile bağlayınız.Telefonun “Menu” tuşuna basılı tutunuz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geldiğinde tuştan elinizi çekiniz.

iPhone tuş kilidini unuttum ekran kilidini kırma

Apple iPhone tuş kilidini unuttum

  • iPhone tuş kilidini unuttum ekran kilidini kırma
  • Uyarı: Yapacağınız adımlarda iPhone ve iPad cihazınızda bulunan tüm bilgiler silinecek. 
  • Cihazı bilgisayara bağlayınız. iTunes programını çalıştırınız.
  • iTunes açtığınızda işlem için parola isterse daha önce cihazın yedeğini aldığınız bilgisayara bağlayınız.
  • Eşzamanlama daha önce yapıldıysa “iPhone’ a Geri Yükle” seçeneğine tıklayınız.
  • Ekrana gelecek uyarıları onaylayıp adımları takip ediniz.
  • Şifre kilidini açamadıysanız telefonun faturası varsa Apple ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

iPhone mail sıfırlamak açmak için Apple resmi sitesini ziyaret ediniz. Şifre sıfırlama adresi appleid.apple.com/tr. Bu adresten parolayı unuttunuz mu seçeneğine tıkladığınızda gelen güvenlik sorularına cevap verebilirseniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone tuş kilidi kırma cihazları 1-2 yıldır ara ara gündeme gelmekte. Apple resmi olarak bunu doğrulamasada aldığı güvenlik önlemlerinden anlaşılıyor. Haberin detaylarına aşağıdaki bölümden inceleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak