iPhone' umu bul nasıl kapatılır

media 8477

iPhone 5s, iPhone 6, 6s, iPhone 7, iPhone 8 / Plus ve iPhone X telefon modellerinde yedeği geri yüklerken "iPhone üzerine geri yüklenebilmesi için iPhone' umu bul' un kapatılması gerekir" uyarısı!

Andronova

iPhone‘ umu bul, kayıp veya çalınan iPhone telefonun yerini bulmak için kullanılan özelliğin adı. 

iPhone telefonun harita üzerinde konumunu görebilirsiniz. Yere göre ve en son bağlantı yaptığı bölgeye göre icloud resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Sesli uyarı sistemi normalinden daha yüksek sesle yakında olan cihazın bulunmasına yardımcı olur. Ekrana yazılı bir uyarıda gönderebilirsiniz. Birde çok önemli verileriniz varsa uzaktan silme özelliği ile cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. 

Cihazınız arızalıysa servise vermeden önce bu özelliğ kapatmanız gerekiyor. Bazı işlemlerde bu özellik izin vermemekte. 

iPhone' umu bul nasıl kapatılır

iPhone’ umu bul kapatma 

Ayarlar / en üstte yer alan Appli kimliği yazısı ile başlayan yere tıklayınız. Sonra iCloud / “iPhone’ umu bul” yanındaki kutucuğu kaydırınız. Bazı iOS sürümlerde Ayarler / iCloud / “iPhone’ umu bul” yazan yerden kapatabilirsiniz. İsterseniz icloud.com sitesinden kapatabilirsiniz. Aynı işaretle de iPhone’ umu bul’ u açabilirsiniz.

iPhone' umu bul kapatma 

iPhone bul tüm iPhone cihazlarla uyumlu!


Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 23:09

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın