iPhone ve iPad’iniz için Farklı Klavye Seçenekleri İster misiniz?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlar ve tabletler ile yazı yazmanın rahatlatılabilmesi için üreticiler geliştirdiği yazılımlar ile özellikle son dönemde büyük bir uğraşı içinde. Ben bu konuda LG’nin sanal klavyesini oldukça başarılı buluyorum ama kelime tahminleri halen Samsung klavyelerin en güçlü tarafı. Android açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için çok farklı klavyeleri telefonlarımızda kullanabilmekteyiz. Android için en iyi ve kullanılabilir klavye ise SwiftKey’dir. Kullanmayanlarınız varsa deneme sürümünü buradan; 4,97 $’lık tam sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

teknik destek

iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad’ler ise kendi içindeki klavyeye mahkum kalmışlardır. Apple kullanıcılarına sorduğunuzda “bizim klavyemiz çok iyi”, “bizim klavyemizin üstüne klavye yok” gibi geri dönüşler alsanız da bunun en temel sebebi bu insanların telefonlarında yada tabletlerinde başka bir sanal klavye kullanma olanakları olmamasıdır. Başak bir klavye seçeneği olmayınca ize sunulanın en iyisi olduğuna insan kendini inandırmakta. Bende Samsung klavyesini çok beğenirdim SwiftKey olmadan evvel ama bu programı aldıktan sonra sanal klavyenin nasıl olması gerektiğini çok iyi anladım.

iOS 7’nin JailBreak yapılmasıyla birlikte sizlere bir çok tweak uygulaması öneriyorum ama bu gün önereceğim ilk tweak bir iOS cihazda olmazsa olmaz bir program. Programın adı “iKeyWi ” bu program ile Apple sanal klavyesinden kurtularak tamamen kendimizin özelleştirebileceği bir klavyeye kavuşuyoruz. Program Cydia markette 1,99 dolar fiyat etiketi ile iPhone cihazlar için satılıyor. iPad’ler için ise 2,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip ki bu fark tablet çözünürlüklerinde programın HD olarak sunulmasından kaynaklanıyor. Android cihaz sahipleri için olağan bir durum ama iPhone sahipleri için müthiş farklı bu uygulamanın iphonehacks tarafından hazırlanan videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

DecUs9TYiic” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Size  1,99 dolar pahalı geldiyse başka bir sanal klavye önerim olacak. Bu klavye Cydia markette 0,99 dolarlık fiyat etiketine sahip ve Samasung klavyesine benzer yapıda olan eXKey programını öneriyorum. Bu program iKeyWi gibi özelleştirmeler içermese de farklı bir kullanıcı deneyimi yaşamak isteyenler için indirilebilir diye düşünüyorum. Bu tweakin de videosunu sizlerle paylaştıktan sonra seçimi size bırakıyorum.

O3DKVJW80DU#t=12″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir