iPhone ve iPad’ler İçin 2013’ün En İyi Oyunları

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Yıl sonuna yaklaştıkça “En” listelerimiz de oluşmaya başladı. 2013 yılının en iyi telefonlarını, Google’ın bizler için seçtiği en iyi uygulamaları sizlerle paylaşmıştık. iphonehacks sitesi iOS platformu için 2013 yılının en iyi oyunlarını bizlere sunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni nesil iPhone 5S, iPad Air ve iPad Mini 2 üzerinde bulunan hem saf işlemci hede saf GPU gücü bakımından tam bir oyun canacarı olarak göze çarpıyor. Hani şu yıllardır söylenen “konsol seviyesinden oyun deneyiminde de”  sona gelinmiş bulunuyor. iphone hacks’in bizleri için hazırladığı listeye gelin birlikte bir göz atalım. Burada herhangi bir sıralama söz konusu değil, siz hangisini en çok beğeniyorsanız o birinci sıradadır.

GTA San Andreas 

GTA hayranlarının özellikle rağbet ettiği bu oyun iOS cihaz kullanan birinin cihazında mutlaka olması gereken bir oyun. Oyun ile ilgili gerekli detaya ulaşmak için buraya tıklamanız ve daha evvel bu oyun ile ilgili yazdığım tüm bilgilere ulaşmanız mümkün. PC ve Konsollar için 2004 yılında yayınlanan bu oyun dah agelişmiş krakterler, yenilenen araba modelleri ve otomobil markalarıyla iOS’a diğer platformlara nazaran daha fazlasını vaat ediyor.

6,99 dolarlık fiyat etiketiyle buradan indirme yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

gta san andreas

Tinny Wings

Tinny Wings oyunu tek bir dokunuşla oynanan ve kuşu havada tutmamızı yarayan genel anlamda bir çocuk oyunu olarak göze çarpıyor ama bölümler ilerledikçe kontrol de oldukça zorlaşıyor. Oyun içi farklı dinamiklerin olduğu bu oyun gerçekten basit ve sade bir oyun olarak listemize giriyor.

tiny wings 2

iPhone için 0,99 $

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPad HD versiyonu için 2,99 $

Fruit Ninja

Meyveleri bir kılıç efekti ile kestiğimiz bu oyunu bilmeyenimiz oynamayanımız sanırım yoktur. Farklı versiyonları da çıkan oyunun Android platformunda ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isterim.

fruit ninja

iPhone için 0,99 $

iPad HD versiyonu için 2,99 $

Cute the Rope 2

ZeptoLab’ın geliştirdiği bu oyun tüm dünyada en çok indirilen ve oynanan oyunlardan biri oldu. OmNom adlı karakterimizin şekere ulaşmasına yardımcı olduğumuz fizik ötesi bu oyunu da mutlaka denemelisiniz. Özellikle 2 oyun ilkinden çok daha başarılı olmuş. Oyun Android platformunda henüz gelmedi fakat ücretsiz olarak yakın bir zamanda sunulacağını tahmin ediyorum; diğer tüm ZeptoLab oyunları gibi…

cut the rope 2

iPhone ve iPad için 0,99 $

Oceanhorn

The Legend of Zelda oyunundan esinlenilen oyunda adaları keşfettiğimiz ve canavarlar ile mücadele ettiğimiz bir platformda oyunu oynuyoruz. Farklı büyülerin öğrenildiği oyunda karakterimizin kişisel gelişimini de sağlıyoruz. Tüm bunların sonunda hazineye ulaşıyoruz. Uncharted tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız özellikle iPad’lerde mükemmel görünen bir oyun. Kesinlikle tavsiyemdir.

oceanhorn

iPhone ve iPad için 8,99 $

XCOM Enemy Unkown

PC ve Oyun konsollarından iOS platformuna mükemmel bir şekilde port edilen b oyunu özellikle MFI kontrolörleriyle oynaması şiddetle tavsiye ediliyor. Oyunu kısaca özetlemek gerekirse; Bilinmeyen bir düşman tarafından tehdit eltında olan dünyamız, dünyadaki hükümetlerin ortak kararıyla XCom olarak bilinen bir milis örgütü oluşturuyorlar. Siz de bu örgütün XCom komutanı oluyorsunuz. Tek kelimeyle mükemmel bir oyun deneyimi sunan bu yapımın “konsol seviyesinde” grafikleri olduğunu belirtmekte fayda var.

xcom enemy unknown

iPhone ve iPad için 9,99 $

Limbo

Arafta kardeşini arayan Limbo’nun hikayesini anlatan oyunun bir çok ödül kazandığını belirtmekte fayda var. Oyun 2D sidescroller formatında, hem ilerlemeli hemde bulmaca çözmeli gerçekten mükemmel bir oyun. Denemeyenleriniz varsa mutlaka denemenizi öneririm. Android için ücretsiz olan yapım iPhone ve iPad için 4,99 dolardan satılmakta.

limbo

iPhone ve iPad için 4,99 $

Infinity Blade III

App Store üzerinde en çok indirmeye sahip olan bu oyunu FRP tarzı oyunu sevenler büyük bir keyifle oynayacaktır. Oyunu kısaca şöyle anlatabiliriz. Yönettiğimiz karakter insanlara özgürlüklerini kazandırmak için Tanrı Kral’ın karşısına çıkıyor. Tanrı Kral bilinmeyen zaman dilimlerinden itibaren ölçülemez güçleri ve demir yumruğu ile hüküm sürmektedir. Tanrı Kral’ın titanları ile karşılaşarak ve bunları yok ederek ilerlediğimiz oyunda Dark Citadel’e geldiğimizde de Tanrı Kral ile savaşmalı onu yenerek insanlığın özgürlüğünü kazanmalıyız. Bu formatta geçen ve oynanış dinamikleriyle iOS’un God of War’ı olan oyunu mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. (Laf aramızda bu oyun benim tek geçtiğim bir oyun) Özellikle iPad Air için özel optimize edilmiş grafiklerinin olduğu da söylense de henüz deneme imkanım olmadı.

Infinity Blade

iPhone ve iPad için 2,99 $

Kaynak: iphonehacks

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak