iPhone videoları ya da fotoğrafları şifreleme ve gizleme

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone fotoğrafları şifreleme ve gizleme uygulaması kullanmadan işlem yapmak isteyenlerin yapmaları gereken adımları resimli anlatıyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone videoları şifreleme uygulaması adı altında yapılan paylaşımlardan bir çoğu paralı uygulamalara yönlendirmekte. Zaten App Store içerisinde bulunan uygulamaların bir çoğunun paralı olduğunu söyleyelim.

Fotoğraf ve video silme veya gizleme

Fotoğraflar adlı alana girin ve işlem yapmak istediklerinizi tek tek seçin. Sonra aşağıya eklediklerimizi yapın:

  • Fotoğrafları silme işlemi: İster arşiv halinde ay veya yıl toplu silme işlemini yaparsınız, ister teker teker seçerek işlemi yaparsınız. iCloud bağlantınız varsa, senkronizasyon olarak oradan da silecek. Lakin cihazınızda Son Silinenler alanında 30 gün kadar bu silinenler kalmakta. Yani oradan da silmeniz gerekiyor.
  • Fotoğrafları gizlemek için: Üç noktalı simgeye dokunalım, sonra listedeki Gizle seçeneğine dokunalım. Artık seçilenler, Gizli Albüme taşınacak.
  • iPhone Gizli Albüm seçeneğini kapatma: Ayarlar / Fotoğraflar ve Gizli Albüm kapat ile devam edelim.
  • Fotoğrafların şifresini açma: Ayarlar ve oradan Fotoğraflar ve son olarak Parola Kullan seçeneğini kapatmanız yeterli olacak.
  • iPhone gizli fotoğrafları gösterme: Yukarıdaki şifre kaldırma alanından işlem yapmanız yeterli olacaktır.
iPhone videolari ya da fotograflari sifreleme 1
iPhone videoları ya da fotoğrafları şifreleme ve gizleme

iPhone videolari ya da fotograflari sifreleme 2
iPhone fotoğrafları gizleme

Yukarıya eklediğimiz ekran görüntüleri güncel iOS sürümünden alınmıştır. Zamanla yeni çıkan güncellemeler bu seçenekleri değiştirir mi bilemiyoruz.

iPhone video şifreleme uygulaması

Apple uygulama mağazasında yaptığınız aramalarda çok sayıda uygulamaların ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Bunların bir çoğunun ücretli olduğunu şimdiden paylaşalım. Ciddi ciddi kullanım yapacakların satın alma işlemini kullanmaları gerekiyor. Lakin her uygulamaya atlamamanızı öneriyoruz. Bazılarının abonelik şeklinde olduğunu belirtelim. Düzenli ücret ödememeniz için şimdiden söylemek istedik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hangi iPhone şifreleme uygulamasını tercih etmeliyim?

Şöyle bir sizin için mağazayı kurcaladık. Baktıklarımızın tamamı neredeyse doğrudan ya da dolaylı paralı. Bunların bir kısmında ücretsiz kullanımlarda kısıtlı kullanım sunduğunu görüyoruz. Bunların detaylarını okuyup, deneyip, ondan sonra karar vermeniz gerekiyor. Unutmadan kesinlikle kullanıcıların yorumlarına bakmadan denemeyelim derim.

iPhone fotoğrafları şifreleme ve gizleme uygulamaları adı altında yapılan paylaşımların bir süre sonra işe yaramadığını belirtmekte istiyoruz. Nedeni şu an iyi olan uygulamaların zamanla para kazanmaya yönelik dönüşümleri bu durumu değiştiriyor. Ya aşırı reklam eklenmiş oluyor, ya kullanımda bir süre sonra pro sürüme geçmeniz gerekiyor.

Sıradaki haber: iPhone açılmıyor elmada kalıyor

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak