iPhone Whatsapp klavye sorunu

Andronova
2 Minimum Okuma

Whatsapp klavye sorununu nasıl ayarlayabilirim diyenler için ne gibi işlemler yapılacağını genel bölümlerle anlatacağız. Klavye çalışmıyor problemiyle karşılaşanlar için:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Whatsapp klavye sorunu son zamanlarda karşılaşılan bir problem. Genelde iPhone üzerinden klavye ile ilgili bir sorun yaşadığınızda bu sorunu çözebilirsiniz. Whatsapp yazım denetim hatası çok sık çıkmasa da karşılaşılıyor.

Whatsapp üzerinden klavye ile ilgili bir sorun yaşadığınızda bu çoğu zaman telefonunuz ile ilgili bir problemden kaynaklanıyor. iPhone güncelleme hatası almış olabilir veya denetim hatası nedeniyle klavye ayarlarınızda değişiklikler olmuş olabilir. 

Whatsapp klavye hatası çözümü

Yazım ve otomatik düzeltme, farklı dilde klavye veya tahmin sözcükler gibi çoğu işlem iOS tarafından ayarlanmaktadır. iPhone üzerinden klavye ayarlarınızı kontrol etmek için;

iPhone Ayarlar> Genel> Klavye adımlarını takip ederek ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. 
 

Sorun alındığında ilk yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi klavye ayarlarını sıfırlamaktır. Klavye sözlüğünü sıfırlamak için;

iPhone Ayarlar> Genel> Sıfırla> Klavye sözcüğünü sıfırla adımlarını takip ederek klavye sözcüğünü sıfırlayabilirsiniz.
 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Whatsapp’ta eğer hala klavye soluk geliyor, işlem yapamıyorsanız bir sonraki adım. iOS ile ilgili yeni bir güncelleme var mı ? yok mu ? kontrol etmelisiniz. Daha sonra sorun yine devam ediyorsa cihazı bir defa kapatıp açalım ardından App Store’da Whatsapp ile ilgili bir güncellemeleri denetleyelim, yeni bir güncelleme varsa güncelleyelim. Muhtemelen probleminiz giderilecektir. 

iPhone Whatsapp klavye sorunu


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 18:50

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir