iPhone WhatsApp müzik gönderme

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp müzik nasıl gönderilir? iPhone ile WhatsApp müzik gönderme yani MP3 yollama işlemi adımlarını paylaştığımız yazımızda farklı konular içinde taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Teknoloji destek

WhatsApp müzik nasıl gönderilir? iPhone ile WhatsApp üzerinden müzik gönderme işlemini paylaştık. WhatsApp müzik gönderme iPhone telefonda nasıl yapılır sorunuza cevap olarak iPlay uygulamasıyla kolayca yapacaksınız!

iPhone telefonlarda kullanılan iOS işletim sistemi, birçok farklı uygulamayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede telefon kullanıcıları, çok rahat bir şekilde istedikleri işlemi yerine getirirler. Bunun nedeni ise iOS sisteminin kusursuza yakın güvenli altyapısıdır. Bakıldığı zaman iPhone telefon modellerinde her zaman farklı uygulamalar ve işlemler gerçekleştirilebilir. Bu yüzden de Android uygulamalarda kolaylıkla yapılan işlemler, iPhone telefonlarının iOS işletim sistemi yüzünden biraz karmaşık adımlara sahip olabilir.

WhatsApp müzik gönderme nasıl olur?

iPhone ile normal zamanlarda Whatsapp üzerinden müzik göndermek mümkün değildir. Fakat belirlenen adımları izleyen kullanıcılar, rahatlıkla bu işlemi de yerine getirebileceklerdir. Bluetooth ile müzik göndermenin artık demode olduğu günümüzde, bu yüzden Whatsapp kullanımında müzik gönderme işlemi çok önemli bir hal almıştır.

WhatsApp üzerinden müzik gönderme adımları

iPhone telefonlarına öncelikle App Store’ ye girip “iPlay (çevrimdışı müzik çalar)” programının indirilmesi gerekir. Aynı zamanda uygulamanın içerisine girilerek “iPod Library” klasörüne girmek diğer adımdır. WhatsApp müzik gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp müzik nasıl gönderilir?

  • iPlay uygulamasını açınız.
  • Ekran gelen iPhone dosyalara ulaşmak için izin veriniz.
  • iPod Library seçeneğine dokunun.
  • WhatsApp’ tan göndermek istediğiniz müzik adına / sanatçıya dokunun.
  • Alt kısımda paylaş simgesine dokunun. Bu simge yan üçgen olan.
  • Ekran gelecek üç seçenek içerisinden “Share” dokunun.
  • WhatsApp veya isterseniz Bip uygulamasını dokunup ve paylaşmak istediğiniz kişi veya müzik gruba gönderebilirsiniz.

iPhone WhatsApp müzik göndermeWhatsApp müzik gönderme nasıl olur?WhatsApp müzik nasıl gönderilir?WhatsApp müzik gönderme nasıl yapılıriPhone WhatsApp müzik göndermeWhatsApp mp3 gönderme

Alternatif iPhone WhatsApp müzik nasıl yollanır?

Bazıları documents uygulaması kullanarak işlem yapıyormuş. Uygulamadan “Edit” tuşu sayesinde istenen müzik seçilecektir. Bu işlemden sonra ise “Open In” butonuna tıklamak gerekir. Yeni açılan ekranda Whatsapp kullanıcısı olan iPhone telefon sahiplerinin göndermeleri gereken işlem adımı karşılarına çıkacaktır. Bundan sonra ise Whatsapp simgesine dokunarak konuşma listesi bölümüne geçilir. Son konuşmalardan veya rehberden seçilecek kişinin belirlenmesinin ardından ise “Gönder” butonuna basılır ve müziğin Whatsapp üzerinden karşı tarafa iletilmesi işlemi son bulur.

WhatsApp müzik gönderme uygulaması olarak kesinlikle iPlay uygulamasını tercih etmenizi öneririz.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 03:59

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir