iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

iPhone kablosuz Wifi bağlanıyor lakin bağlantı olmasına rağmen internete giremiyorum diyenlerle karşılaşıyoruz. Hatta bizimde başımıza böyle şeyler geliyor.

Andronova

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modellerinde yaşanan wifi probleminden bu makalemizde bahsedeceğiz. internet artık hayatımızın vazgeçilmezi konuma geldi. Hayatımız her alanında alışverişten bankaya aklınıza hangi kategori gelirse gelsin internet yoğun bir şekilde kullanmaktayız. Özellikle mobil cihazların gelişmesi bu kullanımı daha da fazla artırdı. evlerimizde artık bilgisayarlarımızı değil cep telefonlarımızı, tabletlerimizi kullanır olduk. İşte bu kullanım sırasında evinizde bağlantı kurduğunuz wi-fi modeme cep telefonunuz bağlandığı halde internet gezintisi yapamıyorsanız bu haberimizdeki çözümü deneyebilirsiniz.

iPhone bağlanıyor sorununda ilk kontroller

Telefonu yeniden başlattıktan sonra aşağıdakileri bir deneyelim.

 • İşlemleri uygulamadan önce test kontrol etmeniz gereken kısımlar var.
 • Kullanılan modemden olma olasılığı için hem telefon hem modemin kapat aç yapılması gerekiyor.
 • İnternet olduğunu gösteren ibareler neler? (DSL ve internet ışığı yanıyor mu?)
 • Farklı bir internet ve cihazla da deneyelim.  

iPhone Wifi bağlanıyor fakat internete girmiyor

Wifi bağlantısı gerçekleştirilen fakat internette gezinemeyen modellerin versiyonlarından yaşanan sıkıntılarda görülebiliyor. iOS tarafında neyse bağlantılarda tam stabil çalışmadığını düşünüyoruz.

Bu işleme başlamadan önce aşağıdaki sorunların olmaması gerekmektedir;

 1. İlk olarak kullanmış olduğunuz modem ve ayarlarında wifi bağlantı ayarlarında herhangi bir sorunun olmaması
  • Modemin ayarlarını açınız ve kanal değerinin 6′ ya ve birde 11′ e çekip deneyin.
  • Güvenlik duvarının geçici kapatılması veya en düşük seviyeye çekilerek test edilmesini de öneririz.
 2. Ayrıca internet sağlayıcınız da herhangi bir sorunun olmaması gerekmektedir. Özellikle Türksat modemlerde cihazlarınız internet olmasa da wifi bağlantısı gerçekleştirebilir.
 3. iPhone’ un ağ ayarını sıfırlamanız iş görebilir.
  • Genel kısmına giriniz ve “Sıfırla” bölümünde yer alan “Ağ ayarları” yazanla devam ediniz. (Cihazın sadece ağ tarafındaki şeyler silinecek. Örnek daha önce bağlandığınız ağ bilgileri)
 4. Telefon tarafında yaşanan gelişmelerde, sıfırlama, formatlama ve yazılım atma öneriliyor.
iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor
iPhone Wifi’ ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

DNS adresi kullanımı

Yukarıdaki problemleriniz bulunmuyorsa akıllı telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Google’ de çalışan DNS numaraları diye arama yaptığınızda karşınıza gelen DNS numaralarından birini telefonunuza girdiğinizde sorununuz çözülecektir.

Tanımladığınız adreslerden sonra cihaz yeniden başlatılsın. Hatta modeminizi yeniden başlatmanız da öneriler arasında bulunuyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.