iPhone Windows 10 yükleme ve kullanımı

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Apple' ın bazı cihazlarında zamanında bir kaç önemli testlerle kullanımı sağlanmıştı. Yeni gelişmelere bakıldığında yeni bazı iPhone' larda Windows 10 kullanımı mümkün.

Sponsorlu reklam

UTM uygulaması geliştirilerek iPhone’ da Windows 10 çalıştırıldı ve kullanımla ilgili video yayınlandı. Sanal makina yazılımlarıyla farklı sistemlerin kullanılma yöntemi şimdide iPhone’ da denendi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgisayarlarda çok uzun yıllara dayanan bu yöntem çoklu işletim sistemlerini bir yazılım üzerinden yönetmeyi sağlıyor. iPhone’ da ise bunu çalıştırmak için UTM kullanılmakta. Peki UTM Nedir?

Sponsorlu reklam

UTM, iOS cihazlarda sanal işletim sistemini çalıştırmaya izin veren sanal makina diyebiliriz. Açıklamalara göre iPad ve iPhone’ da Windows 10 çalıştırma çok kolay hale geliyor. Bir iPhone X kullanıcının sorunsuz şekilde çalıştırdığı mesajları internette yer aldı. Başka modellerde de mümkün mü henüz bilmiyoruz.

Mobil donanımlarda çalışan sanal makinaların başarılı şekilde çalışması güzel bir gelişme. Lakin performansla ilgili sıkıntılar olduğu söyleniyor. Bir uygulama açmaya çalıştığınızda 25- 30 saniye kadar beklediği gözlemlendi. Tabi bazılarında biraz daha kısa sürebiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sanal uygulamada korsan veya jailbreak gibi bir durumun olmadığını belirtlim. 

iPhone Windows 10 kurulumu

Herkesin bildiği gibi artık teknoloji devrindeyiz ve gelişen teknolojiyle her birimizin cebinde birer küçültülmüş bilgisayar yani telefon var. Bu telefonların çalışması kendilerine göre için markasına ve modeline göre yazılımları, işletim sistemleri var. Bu cep bilgisayarlarının yazılımları malum bilgisayarlarınkine benzese de farklı. Malumunuz telefonların bilgisayarlar gibi büyük ramleri ve başka donanımları yok cep boyutunda her şey. Bu yüzden birinin yazılımı diğerine göre farklılık göstermekte. Özet olarak zor da olsa Windows 10 İPhone’a yüklenebilir ve mümkündür.

Windows 10 diğer Windows sürümleri kadar eski olmadığından henüz tam çözülmedi, üzerinde çalışmalar yapılmadı. Apple, iPhone’lara müdahale edilmemesi için her geçen gün tedbirlerini arttırıyor ve bu nedenle her geçen gün Windows 10’un iPhone’lara yüklenmesi zorlaşıyor. 

Şimdilik mümkün olduğu görülüyor ama çıkaracağı yeni bir güncellemeden sonra belki kısıtlanabilir. İlerleyen günlerde gelişmeler iPhone’lara Windows 10 yüklenip daha stabil kullanımı olup olmayacağını göreceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha öncelerinde Win XP için kullanım detayları yayınlanmıştı. UTM için detaylara Getutm.app sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

  • AltStore programını yükleyiniz.
  • https://altstore.io UTM indirilecek.
  • iOS 13′ ün yeni sürümlerinin bir açında çalışmayabilir.
  • Yükleme talimatı vediğimiz siteden inceleyin.

UTM indirme yükleme

iPhone Windows 10 yükleme ve kullanımı

Eski Windows iPhone’ da kullanımı mümkündü

Geçtiğimiz zamanlarda İPhone’lara Windows XP ve Vista yüklemeleri yapıldı fakat pek işlevsel olmadı. Bunu yapabilmek için ihtiyaç olan şeyler İOS 10 yüklü bir iPhone ve C++ programlama dilinden kısmen anlamak.

Diğer Windows sürümleri yüklendiğinde de kısmen de olsa Windows ürünlerini indirebilmektesiniz. Tabii bunun için mağazalarda değil forumlarda dolanmanız gerekebilir.

Yeni yöntem tüm sürümlerle uyumlu ise belki Windows 7′ de daha stabil çalışacağı beklenebilir.


Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 15:24

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak