iPhone X 2018 modelinde yeni işlemci

Apple, iPhone X' de yeni bir işlemci deneyecek. İşlemci 7 nanometre A12 olacak. Üretici ise TSMC olarak açıklandı. Qualcomm ise farklı işlemciler ile çıkış yapacak.

Andronova

2018 Yılı için Android telefonlarda kullanılması beklenen işlemci Qualcomm Snapdragon 845 ken, Apple tarafında iPhone X için Ax işlemci tercih edilecek. Yeni işlemci TSMC üretecek. İşlemcinin dikkat çeken özelliği ise çok fazla performansa sahip olması ve çok daha az enerji tüketmesi.

Apple’ ın A12 işlemcisi 7 nanometre olacak. Samsung ise Exynos 9810 işlemciyi Galaxy S9 ve de Note 9′ da kullanacak. Samsung’ ta 7 nanometre olan işlemcileri hangi müşterilerde kullanacaığı belirtilmedi. 

iPhone X 2018 için yeni işlemci

iPhone X 2018 modelinde yeni işlemci

Yeni nesil işlemciler hem yüksek performansa sahip olacak hemde yapay zeka alanında kullanılması bekleniyor.

Diğer cihaz üreticilerinde 8 ve 10 nanometre işlemci kullanmaları bekleniyor. Qualcomm tarafında ise 7 nanometre kullanılmayacak. Tahmini bu yıl için geçerli. Qualcomm, işlemci için şimdiden 40 şirket ile anlaştı.

2018 Yılı bakalım ne gibi yenilikleri getirecek…


Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:10

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın