iPhone X' in gerçek maliyeti ne kadar

media 6634

Apple marka değeri yüksek olan bir şirket. iPhone X ile büyük kar eden Apple' ın marka menşei ABD olan ürünleri bu ara Türkiye' de boykot edilmekte.

teknik destek

Sektörde markasının değerini büyüterek gündeme yeni ürünleriyle adını yazdıran Apple firması, son olarak iPhone X ürününü piyasaya sürmüştü. 999 dolarlık rekor fiyatıyla iPhone’lar arasında en yüksek fiyata sahip olduğu açık ara görülen iPhone X’in, Apple firmasına maliyeti ise oldukça düşük bir tutarda.

Gerçek maliyeti merak konusu oldu. iPhone X ürünü, şu anda Apple firmasının en gözde modeli. Gerek 999 dolarlık dudak uçuklatan fiyatıyla, gerekse kullanıcı adaylarının dikkatini çekmesiyle birlikte piyasaya yön veren bir model olarak görülüyor.

Apple firması, her geçen günle birlikte marka değerini güçlendiriyor ve bu nedenle piyasaya sürdüğü cihazlar da gündemden düşmüyor. Sonuç olarak, Apple firmasının göz bebeği iPhone X’in gerçek maliyeti merak konusu oldu.

iPhone X maliyeti ne kadar?

999 dolara satışta olmasına karşın, piyasada hızla tükendiğinin görüldüğü iPhone X, firmanın marka değerini giderek büyütüyor. Piyasaya şu anda 1 trilyon dolar ile hakim markalardan bir tanesi olan Apple, cihazlarından sandığımızdan çok daha fazla kar ediyor.

iPhone X' in gerçek maliyeti ne kadar

Maliyeti sadece 357 Dolar

Reuters adlı haber ajansından açıklanan verilere göre, iPhone X’in Apple firmasına maliyeti sadece 357 dolar. Üretim koşullarının ve havuzun hesaba katılmasıyla birlikte bu fiyat daha da aşağı seviyelere çekilebilir.

Çıkan bu verinin ışığında, Apple firması tam %64’lük bir kar payını sadece iPhone X ile elde ediyor. iPhone X modelinin piyasada kapış kapış gittiği de düşünülünce, firmanın kasasına giren tutar bir hayli büyük.


Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 19:11

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın