iPhone X Jailbreak oluyor mu?

blank

Apple' dan Jailbreak için yeni güvenlik önlemleri ara ara çıkmakta. Jailbreak ile telefonda kullanıcıya gelişmiş seçeneklere izin vermekte. Tabi bazı tehlikeleri de yanında getirmekte. Virüs bulaşma gibi…

teknik destek

Apple’ in yeni cihazı olan iPhone X piyasaya çıkar çıkmaz akıllara şu soru geldi. iPhone X jailbreak oluyor mu? Apple ‘ın onuncu yılına özel olarak tasarladığı iPhone X cihazı için tamamen işlevsel bir özelliğe sahip Jailbreak özelliği ortaya çıktı. Yeni yayınlanan iOS 11.1.1 sürümünün üzerinde çalışan Jailbreak özelliği cihazın sınırlarını aşmak isteyen kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünmekte.

Tanınmış güvenlik şirketleri arasında yer alan Keenlab firması tanıtım şefi Liang Chen tarafından tanıtılan çalışır vaziyetteki Jailbreak için hangi açıların ve zafiyetlerin kullanıldığı detaylandırılmamaktadır. Şirket daha önceden iOS 11 betaları ve iOS 10.3.2 için ise Jealbreak tanımlarını gerçekleştirmişti.

iPhone X Jailbreak oluyor mu?

iPhone X jailbreak

iPhone X güvenlik açıkları: Çıkartılan bu Jailbreak iOS 11.1.1 ‘in A11 Bionic ile çalışan 2017 model iPhone X modelinde bir Jailbreak üretimi yapmak için kullanılabilecek güvenlik açıklarına sahip olduğunu göstermektedir. Yapılan son bir kaç iOS 10 X public jailbreak sürümleri iPhone 7’de bulunan donanımlar ile sorun yaşadığı tespit edilmiştir. Diğer taraftan iPhone X’ in Jailbreak yapılanması önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu paylaşımlara baktığımızda Apple’ ın A11 Bionic çipi ile çalışmakta olan iPhone X modelinde iOS 11.1.1 sürümünde Jailbreak çalışmalarına olanak sağlayacak açıklar olduğu anlaşılmaktadır. Ortaya çıkan bu Jailbreak varlığı ile diğer kullanıcılar ve uzmanları heyecanlandırıp geliştirme çalışmalarına başlayacaklarına kesin gözüyle bakılabilmektedir.

iOS 11.3.1 sürümü için Electra iOS 11.3.1 Jailbreak yayınlandı. Farklı sürümler içinde takip edilebilir. Jailbreak nasıl yapılır sitemizden aratabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!