iPhone X' te olup iPhone 8' de olmayan özellikler

Apple' ın 10. yılına özel olarak tasarladığı yeni iPhone modeli iPhone X Kasım ayında satışa çıkacak. Peki iPhone 8 / iPhone 8 Plus ile iPhone X arasında dikkat çeken fark nedir?

Andronova

10.yıla özel olarak tasarlanan iPhone X, meraklı bekleyişler sonrasında tanıtıldı. Telefon iPhone 8 ve 8 Plus ile aynı dönemde çıkması ile de iPhone 8 mi yoksa X mi sorularının ortaya çıkmasına neden oldu. iPhone X’i tercih etmeniz için iPhone 8’den bazı ayrıcalıkları var. Bu detayları analiz ederek sizlerde iki telefon arasında seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’ un ilk OLED ekranlı telefonu iPhone X hem çerçeve hemde ekran ile farklılığını ortaya çıkarıyor.

iPhone 8 ile iPhone X arasındaki fark

iPhone 8 ile iPhone X arasındaki fark

iPhone X modelinde ekran öncelikle dikkatleri üzerinde çekmektedir. Ekran çerçevesiz olması ile çok güzel bir görünüme sahip ve Oled ekrana sahip. 2436×1125 çözünürlüğe sahip olan Super Retina HD ekran görüntü olarak sizlerin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır.

Face ID, iPhone X ile daha aktif olarak kullanılacaktı. Yüz tanıma sistemi birçok cihazda kullanılmakta. Ancak iPhone X için geliştirilen bu özellikte ekran açmanın yanı sıra Apple Pay hesaplarınızda ve daha geniş alanlarda yüz tanıma sistemini kullanarak güvenliğinizi artırabileceksiniz.

Home tuşunu artık unutun. iPhone X’de en çok dikkati çeken nokta Home tuşunun olmaması. Parmak hareketleriniz yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirmekte. Örnek olarak hızlı bir şekilde yukarı kaydırma Ana Ekran, yukarı kaydırıp beklendiğinde multitasking, sağ üstten aşağı kaydırma Denetim Merkezi gibi özelliklere ulaşmanızı sağlamakta.

Animoji ise farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak. 50’den fazla yüz kas hareketini algılayabilen teknoloji sayesinde mesaj uygulamasında sizin yaptığınız hareketler aynı şekilde 12 farklı Animoji hayvanının yapmasını sağlıyorsunuz. Bu farklı özellikler ile iPhone 8 karşısında oldukça güçlü bir şekilde duran iPhone X fazlaca tercih edilecek gibi. Ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz misali durum farklı olabilir.

iPhone X’ de olumsuz olabilecek etkenler! Apple’ nin söz verdiği canlı ve renkli ekran olmazsa! Face ID teknolojisi sorunlu ya da yavaş olabilir.

iPhone X' te olup iPhone 8' de olmayan özellikler

iPhone X iPhone 8 özellikleri


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:42

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın