iPhone X yeni bir sorun ortaya çıktı

Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone X modelinde sorunlar çıkmaya devam ediyor. 7000 TL fiyat ile ülkemizde satışa çıkacak olan iPhone X modelinde bu kez ahize sorunu ortaya çıktı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple firmasının amiral gemisi iPhone X gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. iPhone X tasarımı ve özellikleri ile gündeme gelirken aynı zamanda telefonda çıkan sorunlar ile de gündeme gelmektedir. 

Ülkemizde satış tarihi 24 Kasım 2017 olarak belirlen iPhone X modelinde bazı sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce OLED ekranda ortaya çıkan yanma sorunlarından sonra şimdide ahize bölümünden bozulma ve uğultu sesleri gelmeye başladığı iddia edildi.

iPhone X’ de yeni bir sorun ortaya çıktı

iPhone X yeni bir sorun ortaya çıktı

Kullanıcılar iPhone X modelinde ahize kısmından rahatsız edici seslerin geldiğini forum sitelerinde paylaşmaya başladılar. Bu sorunlar kullanıcıların bazılarına göre telefonu son sese aldıklarında veya ahize üzerinden görüşme yaptıklarında ortaya çıktığını söylediler. Diğer bir gruba göre yüksek sesle müzik dinlerken seslerde çatlama sesleri çıktığını söylediler. Bazılarında bu rahatsız edici sesleri telefonun ses düzeyi yüzde 50’de iken bile duyduklarını söylediler.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’a bu sorundan dolayı başvuru yapan bir kullanıcının telefonun değiştirildiği fakat aldığı yeni iPhone X’de de bu sorunun olduğu göründü. Daha önce iPhone 8 modelinde de bu tarz bir sorun ortaya çıkmıştı. Fakat ses üzerinde oluşan bu sorun firmanın yayınladığı güncelleme ile çözüme kavuşmuştu.

Şuna bu soru ile kaç kişinin muhatap olduğu bilinmemektedir. Firmanın yayınlayacağı bir güncelleme ile bir çözüm üreteceği kullanıcılar tarafından beklenilmektedir.


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 10:59

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir