iPhone yavaşlama sorunu için çözüm iOS 11.3

media 7958

Apple, kasıtlı yaptığı bir işlemle eski modellerde yani iPhone 7′ ye kadar olan modellerde yavaşlatma işlemi yaptı. Hatta 7 içinde etkiledi diyenlerde oldu. Şikayetler için peki çözümü?

Andronova

Apple‘ ın kısa süre önce kasıtlı eski iPhone modellerinde yaptığı yavaşlatma işlemi için gelen yoğun şikayetler sonucu çözüm için yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Apple ne yapmıştı? Çoğu modelde pilin şarj seviyesi düştüğünde cihazlarda performans düşüklüğüne neden olacak bir işlem yapmıştı. Uzun zaman anlaşılmayan bu sorun bir testte ortaya çıkmıştı. Apple ise kullanıcılarından özür dilemişti.

Apple yavaşlatma çözümü için ne yaptı? Çözüm içinde uygun fiyata batarya satışını başlatmıştı. Tabi kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olunca çözüm için yeni bir iOS güncellemesine karar verdi.

iPhone yavaşlama için Apple’ ın çözümü

iPhone yavaşlama sorunu için iOS 11.3 güncellemesi geliyor. Apple iOS 11.3 sürümü ile kullanıcılarına özelleştirilebilme seçeneği sunacak.

iPhone performans düşüşünü yönetme seçeneği yakında kullanıcılarına ulaşacak. iOS 11.3 ile pil performansını yönetme özelliği geliyor. Kullanıcılar istediği zamanlarda cihazın performansını düşürerek daha fazla pil kullanımına geçebilecek.

iPhone yavaşlama sorunu için çözüm iOS 11.3

iOS 11.3 Şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Yeni sürüm ise dağıtıma Mart 2018 gibi gelmesi bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın