iPhone yüklediğim uygulamaları App Store den kaldırma

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

iPhone 4s iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6 silinen uygulamaları App Store' den nasıl kaldırılır? Silinmiş programları tamamen nasıl kaldırılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 iPhone 4s iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6 silinen uygulamaları App Store‘ den nasıl kaldırılır? Silinmiş programları tamamen nasıl kaldırılır?

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s Plus cep telefondan silinen uygulamalar App Store’de görülmekte. Peki App Store’ den silinen uygulamalar tamamen silinebilir mi? Kaldırılmayan programlar nasıl silinir temizlenir?  

iPhone yüklenilen uygulamaları kaldırma/gizleme nasıl yapılır?

iPhone üzerindne yüklemiş olduğunuz bir uygulamayı telefonun kendi menüsünden basılı tutarak X işaretine dokunduğunuzda silindiğini zannederiz, fakat bu uygulama arka planda kayıtlı kalır. iPhone uygulamalarınızı tamamen kaldırmak için iTunes üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. iCloud üzerinde hem uygulamalar yedeklenir hemde arka planda sizin hesabınızda kayıtlı kalır. iPhone uygulamalarınızı listeden tamamen kaldırmak/gizlemek için aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz resimli anlatımı takip etmenizi öneririz. 
 

iPhone telefonlarınız üzerinden uygulamaları tamamen kaldırmak veya gizlemek için öncelikle bilgisayarınıza iTunes programını kurmanız gerekiyor. iTunes programını kurduktan sonra iTunes’e açıyoruz. Hesap bilgilerimizi giriş yapıyoruz. 
iPhone yüklediğim uygulamaları App Store den kaldırma
iTunes hesabınızı giriş yaptıktan sonra Satın Alınan sekmesine giriş yapıyoruz. Uygulamalar bölümüne tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran da bu zamana kadar yükleyip kaldırdıklarınız ve şuan yüklü olan uygulamaları görüntülersiniz. Kaldırmak/gizlemek istediğiniz uygulamanın sol üst köşesindeki X işaretine tıklıyoruz. Gizle butonuna dokunuyoruz. Bu şekilde o uygulama artık yüklenilen uygulamalarda gözükmez. 
 


Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 21:48

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak