iPhone Yurtdışı telefonun Türkiye' de garantisi var mı

Apple, iPhone 6s, iPhone 7' nin, iPhone 8, Plus ve iPhone Xs Max yurtdışından getirilen telefonun Türkiye' de garantisi var mı? Suudi Arabistan, Amerika (ABD), Çin, Fransa, Almanya…

Andronova

Apple‘ ın yurtdışından getirilen cep telefonlarının Türkiye’ de garantisi var mıdır? Evet bu soru şu an ülkemizde çok merak edilen bir konu. Nedeni ise net bir cevabın olmaması. Ama biz sizin için biraz araştırma yaptık!

Evet bazı ülkelerden gelen ve bazı iPhone cep telefonlarının Türkiye’ de garantisi bulunmakta. Ama bu tüm cihazlar için geçerli değil.

Garanti hangi cihaz için geçerli? Bunun cevabı biraz karışık. Şöyle anlatayım. Aldığınız iPhone 6 A ülkesinden getirildiğinde Türkiye’ de garantisi geçerli. Ama B ülkesinden getirdiğinizde geçerli değil. Bir başka sorunda cihazı aldığınız yer. Yani geçerli olmayan B ülkesinde bir distribütör aldığınız cihazın garantisi ülkemizde geçerli olabiliyor. Kısaca aldığınız model, ülke ve yer önemli.

Yurtdışı telefonun garantisi süresi kaç yıl? Peki nasıl anlayacağız aldığımız cihazın garantili olup olmadığından? Net cevap telefonun arkasında bulunan “Model A” başlayan numaraya bağlı. Örnek Model A1778 ve bu modelin garantisi Türkiye’ de bulunmakta. Bizde Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bu modeli ve ülke bilgisini söyleyerek garanti sorgulaması yaptık. Telefonumuz 1 yıl Türkiye’ de garantisi devam etmekte. www.andronova.net

Yurtdışı telefonda garanti sorgulama  

  • Yurtdışından gelen telefonun arka alt tarafındaki Model A ile başlayan numarayı not edin
  • Apple müşteri hizmetleri ile görüşünüz (0216-282-15-11)
  • Teknik bölümü tuşlayınız. Eğer ulaşamazsanız satışı tuşlayarak teknik bölüme aktartınız.
  • Çıkan çağrı merkezi temsilcisine A ile başlayan sayıları, aldığınız ülkeyi, e-posta adresinizi ve cep telefon numaranızı söyleyiniz.
  • Yurtdışından getirilen telefonlar Türkiye’ de 1 yıl garantilidir.

Yurtdışı iPhone garanti sorgulama

Yurtdışından gelen cep telefonun garantisini sorgulama adresi checkcoverage.apple.com/tr/tr/ sitesine girip telefonun imei (seri) numarasını yazınıp sorgulayınız. Aynı zamanda net bilgi için Apple müşteri hizmetleri ile görüşme yapmayı ihmal etmeyiniz. www.andronova.net

Yurtdışı iPhone garanti sorgulamaiPhone Yurtdışı telefonun Türkiye' de garantisi var mı

Arızalı yurtdışı telefonu yetkili servise gönderme

iPhone telefonumuz arızalandığından hangi yetkili servise bırakacağız? iPhone müşteri hizmetleri yetkilisi size hangi yere göndermeniz gerektiğini söyleyecek. Sizden il bilgisi, kişisel bilgilerinizi ve telefon bilgilerini alacak. Size en yakın il’ e ya da yetkili servis adresini verecek. 

Uyarı! Kaynak gösterilmeden haber içeriğimiz alınamaz! Haber sadece özet şeklinde alınabilir. Yani tamamı alınamaz!


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 15:46

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın