6.1 inç ekranlı iPhone

Apple son çıkardığı iPhone 8 ve iPhone X ile gündemde uzun zaman kaldı. Sonrasında yeni iPhone X modelini işaret etti. Bu modelde hem bir önceki modeldeki eksiklikler hemde 6.5 inç' li bir ekranla getirmeyi planlıyor.

Andronova

Teknoloji devi olan Apple 2018 yılında üretecek olduğu iPhone modelleri ile gündeme gelmeye devam etmekte. Bu defa piyasaya çıkacak olan serinin düşük olacak olan fiyatı ile fark oluşturacak. LCD ekran modeli için yeni gelişmeler olmakta…

Artık net olan bir bilgi Apple 2018 yılında üç yeni iPhone modelini satışa çıkaracağı. Bunların 5,8 inç ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç ekrana sahip İphone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı bilinmektedir. 

6,1 inç LCD ekranlı iPhone X modeli 3D Touch ( ekran basınç hassasiyeti göstergesi) özelliği yerine Cover Glass Sensor (CGS) teknolojisini kullanacak. Bu teknoloji telefonda bulunan dokunmatik özelliğinin yerini alacaktır. Bu özellik sayesinde ekran daha hafif darbelere karşı dayanıklı hale gelmektedir.

Yani telefonda 3D Touch özelliği olmasa bile CGS, ile bir kazanım elde edilecektir. 2019 yılı içerisinde ise CGS özelliğinin QLED modellerine de ekleneceği tahmin edilmektedir. Bu sistem 3D Touch teknolojisini gelecekte çıkartılacak olan modellerinden kaldırılacağı anlamına gelmektedir.

6.1 inç ekranlı iPhone

Yeni iPhone fiyatı

iPhone firması tahmin edildiği kadar bu yıl OLED ekrana sahip İphonelerin başlangıç satış fiyatını 999 dolardan 899 dolar seviyesine çekmektedir. iPhone X Plus un fiyatları ise 999 dolar olacağı tahmin edilmektedir. iPhone telefonların orta seviyede yer alan LCD ekranlı modellerin tahmini satış fiyatları ise 550 dolar seviyesinde olacaktır. iPhone iletişim…


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:09

Andronova