Acil SOS nedir? iPhone' da nasıl kullanılır?

Apple, iOS 11 ile önemli bir özelliği kullanıcılarına sundu. Telefon kaybolduğunda veya kaza geçirdiğinizde acil sos uygulaması ile acile eklediğiniz 112 ve kişileri otomatik olarak aranabilir.

Andronova

Apple, Acil SOS uygulamasını iOS 11 sürümü ile yayınladı. Bu özellik acil servisleri ya da belirlediğiniz kişileri otomatik arayabiliyor.

Acil SOS uygulaması hastana / 112, itfaiye 110, polis 155 veya atadığınız kişiyi arayabiliyor. Örnek kaza geçirdiniz ve konuşabilecek durumda değilseniz güç tuşuna 5 kez basıp çektiğinizde otomatik olarak belirlenen yerler aranacak.

Uygulamanın diğer bir güzelliği de acil aramayı sonlandırlmadığında otomatik olarak acile ekli kişilere mesajla uyarı göndermesi. Aynı zamanda kişilere o anın konumunu da iletiyor.

Acil SOS nedir?

Apple’ ın iOS 11 güncellemesi ile çıkardığı acil durumlarda belirlenen kişilerin aranması ve kişilere mesajla uyarma hizmeti. Şu an çoğu iPhone kullanıcısı bu uygulamayı ya kullanmıyor ya da bilmiyor.

Acil SOS nedir? iPhone' da nasıl kullanılır?Acil SOS nedir?Acil SOS iPhone 5s

Acil SOS nasıl kullanılır? Acil SOS nasıl açılır?

Acil SOS açma ayarları: Ayarlar / Acil SOS bu bölüme girdikten sonra kişisel bilgileri ve sağlık bilgilerinizi yazınız. Acile ekleyeceğiniz kişileri eklerken rehber açılacak. Buradan kişiyi sonra yakınlık derecesini seçmenizi isteyecek. Birden fazla kişiyi ekleyebilirsiniz. Daha sonra düzenle seçeneği ile kişileri silebilir, ekleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Acil SOS nasıl kullanılır? Acil kısmında ilgili kişileri ekledikten sonra iPhone telefonun açma kapatma tuşu yani güç tuşuna 5 kez peş peşe basıp çektiğinizde özellik devreye girecek. www.andronova.net

Acil SOS nasıl kullanılır? Acil SOS açma ayarları!Acil SOS açma ayarları!Acil SOS iPhone 7Acil SOS iphone 6sAcil SOS iphone 8Acil SOS iphone 7 plusAcil SOS nasıl açılırAcil SOS nasıl açılır iphone 7

Acil SOS iPhone 7, iPhone 8, Plus, iPhone X, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 6 ve 6s modelleri için geçerli. Kısaca iOS 11 yüklü tüm iPhone cep telefonlarında kullanılabilir.


Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 10:04

Andronova