Apple' dan iPhone yavaşlama sorunu özrü!

Apple' dan kasıtlı iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 telefonlarda yavaşlatma yapıldı. Reddit ile ortaya atılan iddia doğru çıktı. Son olarak iOS 11.2 güncellemesi ile yapıldı…

Andronova

Apple, yeni iOS sürümleri ile bazı iPhone modellerinde kasıtlı yavaşlatma yaptığı anlaşılınca kullanıcılarından özür diledi.

Özür yazılı resmi açıklama ile yapıldı. Apple’ ın biliyoruz sizleri yarı yolda bırakmışız gibi hissettiniz şeklinde özür diledi ve nedenini açıkladılar.

Apple, şimdiye kadar hiç bir ürün için ömrünü kısıtlama gibi bir hamle yapmadıklarını sadece kullanıcıları için sevecekleri cihazlar üretmek istediklerini belirtiler.

iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve yeni yayınlanan iOS 11.2 sürümü ile iPhone 7′ de bu kervana katıldığı yönünde iddialar gündeme gelmişti.

Apple' dan iPhone yavaşlama sorunu özrü!

iPhone yavaşlama sorunu

iPhone’ da yavaşlatma detaylarına bi göz atalım!

Kısa süre önce Reddit’ den bazı iPhone modellerinde kasıtlı olarak performans düşüşü yapılıyor şeklinde paylaşım yapılmıştı. Sonrasında Geekbench testinde eski pillere sahip ve yeni pillere sahip modellerde yapılan testlerde eskilerin daha düşük performans sergilediğinin ortaya çıkması ile Apple tarafından resmi bir açıklama yapıldı. 

iPhone yavaşlama sorunu

Andronova