Apple iPhone telefonda restore nasıl yapılır

iPhone restore nedir nasıl kullanılır? Apple markasının iPhone 4s, 5s, s6 ve iPhone 7 serilerinde restore işlemleri nasıl yapılır? iPhone restore adımları bu haberimizde…

Andronova

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone telefon modellerinde restore işlemlerini bu haberimizde yayınlayacağız. Peki restore işlemi bir telefon için neden yapılır?

Telefonunuzda herhangi bir sorun yaşadığınızda veya yavaşlama vb durmlar telefonunuzda yaşanmaya başladıysa telefonunuzu restore ederek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Apple iPhone telefonlarda restore nasıl yapılır

Apple iPhone telefonda restore nasıl yapılır

iPhone telefon modellerine retore yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • iPhone modellerinde yer alan iOS işletim sistemi her nekadar stabil olsada yinede bazen restore işlemi yapmanız gerekebilmektedir. Bunun için ilk olarak telefonunuza iTunes uygulamasını kurunuz. iTune uygulamasını apple.com/tr/itunes/download linkinden indirip bilgisayarınıza kurunuz.
  • Ardından kurmuş olduğunuz iTunes programını bilgisayarınızda çalıştırınız.
  • iPhone telefonunuzu USB kablonuz ile bilgisayara bağlayınız. Bu işlemin ardından iTunes iPhone telefon modelinizi algılayacaktır. Tabiki herhangi bir sürücü hatası olmadığını varsayarak bu tahminde bulunuyoruz.
  •  iTunes eğer telefonunuzu gördüyse sol üst köşede yer alan iPhone simgesi aktif olacaktır. Bu aktif olan iPhone simgesine tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından bağlamış olduğunuz iPhone ile işlem yapabileceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda ise “Güncellemeleri Denetle” ve “iPhone’a Geri Yükle” yazılarını göreceksiniz. Bunlar içerisinden “iPhone’a Geri Yükle” yazısına tıklayınız. Yalnız bir uyarıda bulunalım. Bu işleme başlamadan önce iPhone telefonda iPhone Bul seçeneğini pasif duruma getiriniz. iPhone Bu seçeneğine Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz.
  • Bu adımdan sonra karşınıza yedekleme uyarısı gelecektir. Eğer telefonda sizin için önemli bilgiler bulunuyorsa Yedekle yazısına tıklayarak verilerinizin yedeğini alabilirsiniz.
  • Son adım olarak ise “Geri Yükle” yazısına tıkladığınızda iPhone telefonda retore işlemi başlayacaktır.


Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 13:51

Andronova