Eski iPhone yeni iPhone aktarma

iOS 13' de eski iPhone yedeği yeni iPhone aktarım özelliği geliyor. Betada ortaya çıkan yeni özellik ile artık (Type-C) kablo ile eski telefonu yeni telefona aktarma yapılabilecek.

Eski iPhone yeni iPhone aktarma
müşteri hizmetleri

Apple' ın 2019 etkinliğinde tanıtıldığı iOS 13' un beta sürümleri devam ediyor. Yeni beta sürümünde dikkat çeken bir yenilik geliyor. "iPhone' dan iPhone' a aktarma" özelliği yakında stabil sürümle iPhone kullanıcılarına ulaşacak. Eski iPhone' dan yeni iPhone' a aktarma geliyor...

Eski iPhone' u yeni iPhone taşıma için çoğunlukla ya iCloud ya da iTunes programı kullanılmakta. Burada iTunes ile tam alınan yedek yeni iPhone taşınabiliyor ama iCloud yer sorunundan dolayı ücretsiz sürümde bu mümkün olmayabiliyor. Apple bu veri taşımasına iOS 13 güncellemesiyle yeni bir özellik getiriyor.

Kablo ile veri taşıma özelliği geliyor. Betada ortaya çıkan yeni özellikte iki uçlu kablo ile veri transferi yapılabilir. Henüz bu şekilde bir Lightning kablo çıkarmadı. Büyük ihtimal yeni modellerde çalışacak şekilde bir kablo çıkabilir. 

Eski iPhone yedeği yeni iPhone aktarma

  1. Şu an için iTunes kullanılarak eski telefonun yedeği bilgisayara alınıyor ve sonra yeni telefon USB kablo ile alınan yedek iTunes ile geri yükleniyor. 
  2. Bir diğer yöntemde iCloud kullanılanarak alınan yedeği yeni iPhone aktarma. Bunların nasıl yapıldığını sitemizdeki resimli anlatımlı yazılarda ulaşabilirsiniz.

Görsellerde eski iPhone yedeği yeni iPhone aktarma nasıl yapılır anlamanızı sağlayacak.

eski iPhone yeni iPhone aktarmaeski iPhone yedeği yeni iPhone aktarma

Kablo ile iPhone iPhone taşıma 

iPhone Type-C kablo ile "iPhone iPhone taşıma" işlemi yapılacak gibi duruyor. Yeni gelişmeleri zaman içerisinde göreceğiz. Bu veri aktarımı iOS' da bazen sıkıntılı olabiliyor. Özellikle WhatsApp yedeği aktarmada. iCloud' da WhatsApp yedeğinin bazen zor olduğunu görmekteyiz.

Yeni özellik alternatiflerin daha fazla olmasını sağlayacak. Android gibi fazla seçeneklerin olması kullanıcı deneyimi açısından daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Yeni veri aktarma özelliğini yeni iOS' un yayınlanmasından sonra daha detaylı anlatmaya çalışacağız. Örnek kablo ile nasıl aktarılır gibi anlatımlarımız olacaktır.

eski iPhone yeni iPhone aktarma

iPhone zil sesi yapma yazısı işinizi görebilir. Bakmanızı kesinlikle öneririz. Eski iPhone yeni iPhone aktarma için yorumla düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 02:09
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR