Google Asistan Türkçe iPhone kullanımı başladı

Apple için Google Asistan Türkçe özelliği yayınlandı. İlk Android desteğiyle yayınlanan Türkiye sürümü iOS iPhone içinde Türkçe olarak güncellemeye açıldı. Google Asistan nasıl kullanılır?

Andronova

Google Asistan nedir ne işe yarar? Google’ nin geliştirmiş olduğu yapay zekalı asisttan uygulaması. Daha önce Türkçe dil desteği olmayan uygulama yakın zamanda Türkiye için bir güncelleme ile Türkçe dil desteğine kavuştu.

Apple, kullandığı teknoloji sayesinde dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Siri altyapısına sahip olan Apple markasının önemli cihazları, artık geliştirilen Android sürüm kaynaklı Google Asistan ile adeta bir keyifli kullanıma geçiş yapmıştır. Bu sayede iOS cihazlarda da Google Asistan kullanmak mümkündür. Genel olarak ABD ve Fransa’da yayınlanan sürümler, artık ülkemizde de kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir.

iOS kullanıcıları ve Google Asistan

Türkçe sürüm olarak gelen Google Asistan, App Store üzerinden rahatlıkla indirilebilir. Aynı zamanda Haritalar, Fotoğraflar ve Takvim ile birlikte, Google Asistan entegre şekilde çalışacaktır. Kullanım kolaylığının yanında, Google Asistan  altyapısında geniş kullanımlı bir işlevsellik ön plana çıkartılmıştır. Böylece iOS cihazların kullanım tercihi de artacaktır.

Google Asistan ile yapılabilecek bazı adımlar

Google Asistan, genel olarak akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda insanların hayatlarını kolaylaştırmak için bir tür farklı yol izlemektedir. Türkçe Google Asistan özelliğini kullanmak isteyen iOS kullanıcıları, bu sayede sesli komutlar ile telefon araması gerçekleştireceklerdir. Ayrıca sesli komut ile birlikte mesaj atmak da mümkün hale getirilmiştir.

Mailleri cevaplamak, artık Google Asistan ile çok daha kolay bir hal almıştır. Müzik dinlerken müziği değiştirmek, durdurmak veya yeniden oynatmak için de Google Asistan’ın eşsiz dünyasından faydalanmak mümkündür. Aynı zamanda bütün bu komutlar, Türkçe olarak verilecek ve en kısa sürede yerine getirilecektir.

Google Asistan iPhone nasıl kullanılır?

iOS cihazlarda gelen Google Asistan Türkçe dil desteği ile sizin için biraz test ettik. Genel kullanım ekran görüntülerini haberimize ekledik. Gerçekten başarılı bir asistan olmuş. Sizlerinde düşüncelerini yorumlarda görmek isteriz.

Google Asistan nasıl kullanılır? Önce App Store’ ye girip Google’ nin Asistan uygulamasını indirelim ve aşağıdaki gerekli izinleri verelim. Bildirimler, konum, mail kullanım onayı ve mikrofon erişim izinleri…

Kurulum sonunda sizden Siri’ ye ekleme gibi bir öneri gelecek. Google Siri’ ye ekleyebilirsiniz. Bunun için Siri ekle butonuna dokunmanız yeterli.

Google Asistan Türkçe iPhone kullanımı başladıGoogle Asistan iPhone nasıl kullanılır?Google Asistan nasıl kullanılırGoogle Asistan iphone nasıl kullanılırasistan uygulamasıGoogle Asistan indir iphoneGoogle Asistan nedirAsistan nasıl kullanılırGoogle Asistan kullanımıSiri eklemeGoogle Asistan ne işe yararGoogle Asistan kurulumu nasıl yapılır

Haberde Google Asistan nasıl kullanılır ve Google Asistan iPhone Türkçe kullanımı için bilgilendirme yaptık. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz. 🙂


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 02:06

Andronova