iOS 11 otomatik kurulum nedir? iPhone otomatik kurulum nasıl yapılır?

Apple, iOS 11 işletim sistemi sürümü ile getirdiği bir yenilikte otomatik kurulum özelliği. iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde kullanılabilir.

Andronova

iOS teknolojisi ile birlikte, yeni almış olduğunuz bir cihazı, daha ilk olarak kutusundan çıkarmış olduğunuz an, kullanıma için hazır bir hale gelebilmesi için mevcut olan otomatik kurulum özelliği bulunuyor. Bu da tüm kullanıcıların daha kolay bir şekilde kurulum işlemlerini tamamlaması için yeni bir özellik eklendi.

Otomatik kurulum hangi cihazlarda bulunuyor? Mevcut olan bu otomatik kurulum desteği, yeni olan tüm iPhone ve de iPad cihazları için, kurulum işlemlerini çok daha kolay bir hale getiriyor. Bu özellik ile birlikte, daha önceki ipad ya da iphone cihazlarınızda bulunmakta olan tüm ayarları ve tüm kişisel sistem kullanımlarınızı otomatik bir şekilde yeni almış olduğunuz cihaza aktarıyor ve aynı şekilde yeni cihazda kullanımı da sağlanmış oluyor.

Otomatik kurulumu başlatmak için neler yapılması gerekiyor? Yeni almış olduğunuz bu cihazı öncelikle açmanız gerekiyor. Sonrasında da kullanmak istediğiniz dil ayarını seçtikten sonra, cihazınızı ayarlayın seçeneği karşınıza çıkıyor. Ve bu işlemden sonra ise otomatik kurulumu aktif bir hale getirmek için eski ios cihazınızı, yeni ios cihazınıza yakın olan bir şekilde bekleterek, açılır bir pencere ile devam seçeneğini tıklayarak, gelen eşleştirme resmi ile birlikte eski cihaz kameranızla bu resmi tarama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ve girilmesi gereken şifreler sonrasında ise, tüm adımları gerçekleştirerek otomatik kurulum işlemini başlatmanız gerekiyor.

iPhone otomatik kurulum nasıl yapılır

Dil seçiminden sonra ayarlar seçeneği geldiyse otomarik kurulum için eski iOS iPhone telefonu yeni iPhone telefonun yanına getiriniz. Eski telefonda otomatik kurulum yapılabileceğini bildiren bir bildirim gelecek işlemi başlatmak için devam’ ı tıklayınız. Yeni telefonda eşleşme resmi ekrana gelecek eğer geldiyse eski iPhone’ un kamerası ile yeni telefondaki resmi taramanız gerekiyor. Eski telefonun şifresini yeni telefona yazınız. Artık tüm verileriniz yeni iPhone aktarılacaktır.

Not: Otomatik kurulumun yapılabilmesi için yeni bir iPhone satın alınması ve iOS 11 sürümünün olması gerekiyor. Cihaz açıldığında bu seçenek ekrana gelecek.

iOS 11 otomatik kurulum nedir? iPhone otomatik kurulum nasıl yapılır?iPhone 6s otomatik kurulum nasıl yapılır?iPhone 5s otomatik kurulum nasıl yapılır?iPhone 7 otomatik kurulum nasıl yapılır?

iPhone 5s otomatik kurulum var mı? iPhone 6 otomatik kurulum mümkün mü? iPhone 6s otomatik kurulum adımları, iPhone SE, iPhone 7 otomatik kurulum nereden yapılır? iPhone X / iPhone 8 otomatik kurulum nasıl yapılır?


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 13:04

Andronova