iPhone 12 ile daha uzun şarj süresi geliyor

iPhone 12 uzun şarj kullanım süresiyle geliyor. Yayınlanan şarj cihazına bakıldığında batarya tarafında yüksek mAh geliyor diyebiliriz.

iPhone 12 ile daha uzun şarj süresi geliyor
müşteri hizmetleri

Apple’ın yeni iPhone modeli 12' yi tanıtması heyecanla beklenmekte. Bir kaç gündür gelen yeni bilgikere göre iPhone 12 bataryası daha uzun süren şarj kullanımına sahip olacak.

Bugüne kadar her yıl birden fazla gündeme gelen pil sorunu kullanıcılarını rahatsız etmekte. Kısa süren şarj süreleri iPhone kullanıcılarının kaderi gibi bir şey. Samsung ve önemli bir kaç markanın modellerinin bazılarında uzun süre giden şarj süreleri hep neden iPhone' da yok sorusunu gündeme getiriyordu. Her çıkan modelde ve iOS sürümünde pil iyileştirmeleriyle karşılaşılsa da hala bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Bir kaç gün önce iPhone 12 şarj cihazının görüntüleri ortaya çıkmıştı ve şimdide bataryası ile gündemde. Habere göre daha büyük pil ile uzun bir kullanım imkanı sunacak.

20W değerinde şarj cihazının çoğu rakip markanın gerisinde kaldığı görülüyor. Ama hiç yokdan iyidir söylemiyle gözler batarya tarafına çevrildi. Esasında kullanıcıların çok fazla bir bekletisi yok. İki gün gitsin yeter hatta bazıları bir gün gitse yeter diyenlerde oluyor. Bize göre minimum üç gün olması gerekiyor.

Şimdilerde çoğu akıllı telefon kullanıcılarının elinde bir veya bir kaç tane powerbank olduğu biliniyor. Yazları çok sayıda kullanıcının yanında taşınabilir şarj cihazlarını bulundurduğu biliniyor. Bu durum özellikle daha çok iPhone kullanıcıları için geçerli diyebiliriz.

Beklentimiz gelecek yeni modelin önceli modele göre bir tık üstü olacağı. Yani çok fazla bir beklentiye girilmemesini öneriyoruz. Ama belki bir yarım gün daha fazla gidebilir. 

Henüz çıkacak olan modelde kaç mAh kullanılacağı belli değil ama bir önceki modelde 3969 kullanıldığını belirtelim. Birde ekran hızı olarak 120 Hz olacağı iddia ediliyor. Eğer bu doğru ise daha fazla tüketime yol açacağı beklenebilir.

iPhone 12 ile daha uzun şarj süresi geliyor

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 18:35