iPhone 12 satış rakamları tahmini ve 5G

Apple' dan iPhone 12 için tahmini satış rakamı geldi. Gelecek sipariş 100 milyonu geçebilir diyen şirketten 2020 için 5G ve donanım değişimi sinyali geldi.

iPhone 12 satış rakamları tahmini ve 5G
müşteri hizmetleri

iPhone 11 daha yeni diyebileceğimiz satış rakalmalrı gelirken şimdide iPhone 12 satış raklamları konuşuluyor. Apple' un iPhone 12 için çalışmalara başladığı biliniyor. Şirket yeni çıkarmayı düşündüğü model için tahmini satış rakamlarını açıkladı.

 Bu yıl iPhone 11 için 80 milyonu aşan bir satış rakamından söz ediliyor. Eylül 2020' de iPhone 12' yi tanıtmayı düşünen Apple' ın 12 için siparış alacağı tahmini rakamın 100 milyonu geçeceğini belirtiyor.

iPhone 12, 5G desteği ve donanımda daha fazla değişime gidilmesi bekleniyor. Tasarımsal olarak ne gibi bir değişim olur pek net bir tahmin henüz gelmedi. Ama 5G ile ön plana çıkacak bazı değişimler olacağı aşikar.

Yeni iPhone için %20 - %25 daha fazla satışa sahip olacağı beklentisi var. Biz bu değeri pek beklemiyoruz ama gelecek değişime göre %10 - %15 olabilir diye düşünüyoruz. Tabi bu dünyadaki gelişmelere göre değişebilecek değerlerdir.

iPhone 12 artırılmış gerçekliği içim 3D ToF sensörünü ve bazı tasarımsal değişimin beklentiler arasında yer aldığını vurgulayalım.

5G' nin yaygınlaşmasıyla yeni modellerde ciddi fiyat artışı olacağı ve eski modellerde ciddi fiyat düşüşü beklentiler arasında olduğunu da belirtelim. Bize göre 4G bile çok sayıda kullanıcı için fazla diye düşünüyoruz. Yani uzun yıllar 4G destekli telefonlar yeterli olacaktır.

iPhone 12 satış rakamları tahmini ve 5G