iPhone 7 Plus açılmıyor donma kasma sorunu

Cep telefonum açılmıyor. Telefonumda donma var ne yapmalıyım? iPhone 7 ve iPhone 7 plus telefon modellerinde kasma ve donma durumlarında yapılacak işlemler…

Andronova

Apple mobil dünyasında amiral gemisi olan iPhone gün geçtikçe ülkemizde ve dünyada kendine daha çok yer edinmeye başladı. O kadar yaygınlaştı ki artık her yerde görme imkanı bulunmaktadır. Yüksek fiyatına rağmen alıcısı her zaman bulunan iPhone modelleri her yaş grubunda kendine yer edinmiştir.

2016 yılı içerisinde yeni telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerini çıkartarak kaldığı yerden devam ediyor. Son çıkan modelleride yine ülkemizde ve dünyada ciddi satış rakamlarına ulaştı diyebiliriz. Özellikle samsung firmasının galaxy note 7’de yaşadığı talihsiz olaydan sonra bu satışın biraz daha artması beklenilmektedir.  

iPhone 7 plus açılmıyor donma kasma sorunu için çözüm

iPhone 7 Plus açılmıyor donma kasma sorunu

iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerinde yaşanan sorunları sitemizde elimizden geldiği kadar yayınlayıp çözüm önerileri üretmekteyiz. İşte bu haberimizde de yine bu sorunlardan biri olan iPhone 7 ve iPhone 7 plus donma veya telefonunun kapanmama sorunlarına nasıl bir işlem yapacağınızı anlatacağız.

Öncelikle iPhone telefon modelleri bataryası bağımsız olmadığından yani telefon ile bitişik bulunduğundan telefon donmalarında batarya çılartıp telefonu yeniden başlatma imkanı bulunmamaktadır. Peki bu durumda biz ne yapacağız. Bunun için aşağıdaki işlemleri yapınız.   

iPhone cihaznızda ses açma ve power tuşlarına basınız. Bu tuşaları 10 -15 basılı tutunuz. Logo geldikten sonra bırakınız. Yukarıdaki işlemlerden sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır.   

Andronova