iPhone 8 fiyatı açıklandı mı?

Apple, iPhone amiral gemisi iPhone 8' i yakın zamanda tanıtıma çıkaracak. Peki iPhone 8 satış fiyatı ne kadar olacak? Galaxy S8 Plus mı iPhone 8 mi daha iyi olacak?

Andronova

Yeni çıkacak iPhone 8 fiyatı en çok gündemde olan iPhone konuları arasında bulunuyor. İzlenimlere bakılırsa yeni iPhone modelinin fiyatı sanıldığı gibi yüksek olmasa da depolama hafızası yüksek ise fiyat da yüksek olacak.

Pek çok telefon analisti telefonun farklı özellikleri nedeniyle fiyatının 1000 doların üstünde olacağını düşünüyor. Ancak Steven Milunovich’in yayınlamış olduğu bir raporda iPhone fiyatının 1000 dolardan daha az olacağı belirtiliyor.

iPhone 8’ in 900 dolar olması bekleniyor!

iPhone 8’ in 3D sensör ve OLED ekran gibi yeni özellikleri nedeniyle 1000 dolardan yüksek fiyatla satışa sunulacağı iddia edilmişti. Ancak UBS analisti olan Steven Milunovich o iddiaya karşı çıktı. Milunovich’e göre iPhone 8 piyasada bulunan iPhonelara nazaran yüksek fiyatlı olacak fakat fiyat farkı çok fazla olmayacak.

iPhone 8 fiyatı

Milunovich 64 GB olan iPhone 8’ in iPhone 7s Plus modelinden 70-80 dolar daha fazla olabileceğini söylüyor. Sonuç olarak Milunovich yeni telefonun satış fiyatının 800-900 dolar arasında olabileceğini belirtiyor. Milunovich Apple müşterilerinin değişik olduğunu düşündükleri cihazlar için daha yüksek fiyat ödemekten geri duymadıklarını belirtiyor.

Milunovich OLED ekranı bulunan yeni iPhone’ u Galaxy S8 Plus ile iPhone 8 li karşılaştırdı. iPhone 8 ona göre Galaxy S8 Plus’a göre ekran boyutu olarak bir dezavantajı bulunuyor. Bu farkı dengelemek için yeni iPhone’da OLED ekranın yanında 3D özelliğindeki ön kamera,yüz tanıma ve ekrana gömülü parmak izi sensörü gibi özelliklerini ekleyecek.

Bakalım iPhone 8 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 21:36

Andronova