iPhone 8 yedek alma alınan yedeği geri yükleme

Apple' nin yeni cep telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtıldı. Peki telefondaki önemli verilerin yedeği nasıl alınır? Fotoğrafların, videoların, Whatsapp, mesajların ve rehberin yedeği!

iPhone 8 yedek alma alınan yedeği geri yükleme
müşteri hizmetleri

Apple, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini kısa süre önce tanıttı. Şu an iPhone 8 ve Plus modelleri için ön siparişler alınıyor. iPhone X ise Kasım ayında satışa çıkacak. Peki iPhone 8' de yedek alma diğer modellerdeki gibi aynı mı?

Tüm iPhone serilerinde yedek alma adımları aynıdır. iTunes, iCloud veya Google Drive üzerinden yedek alınabiliyor. Alternatif olarak yedek alma programı kullanılabilir. App Store' de bazı yedek alma uygulamaları tam işinizi göremeyebiliyor. Bundan dolayı tüm alternatifleri deneyiniz.

iTunes programı ile iPhone 8 yedek alma

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya Mac bilgisayara iTunes' in son sürümünü kurunuz. Programı çalıştırıp usb kablo ile telefonu bilgisayara bağlayınız. Açılan ekranda telefon simgesine tıklayınız. Özet seçeneğinde yer alan "şimdi yedekle" butonuna tıklayınız. 

iPhone 8 alınan yedeği geri yükleme

Yukarıdaki adımları takip ediniz. Son işlem olarak ilgili seçeneklerden "yedeklemeyi geri yükle" seçeneği ile devam edip ilgili talimatları inceleyiniz.

iPhone 8 yedek alma alınan yedeği geri yükleme

iPhone 8 iCloud ile yedek alma

iCloud / Yedekleme / Şimdi Yedekle yazısına dokunun. 

Not: 180 Gün ya da daha fazla süre sonra alınmayan yedek nedeniyle Apple firması daha önce alınan yedekleri silme hakkında sahiptir. www.andronova.net

iPhone 8 iCloud ile yedek alma

iCloud ile yedek alma

iPhone 8 iCloud yedek alma

iPhone 8 iCloud yedek geri yükleme

iPhone 8 Google Drive ile yedek alma

iPhone 8 veya iPhone 8 Plus telefona Google Drive uygulamasını yükleyiniz. Uygulamada üst tarafta bulunan menü' ye dokununuz. Ayarlar / Yedekleme ve Yedeklemeyi başlat.

iPhone 8 Google Drive ile yedek alma

iPhone 8 rehber yedeğini alma

Sadece rehber yedeğini almak isterseniz ya da harici de olsa rehberdeki kişileri farklı programla yedek almak isterseniz başarılı bir uygulama olan "My contacts Backup" uygulamasını deneyebilirsiniz.

iphone 8 yedek alma programı

Yukarıdaki yazılımlarla iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s / Plus, iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde bulunan resimleri / fotoğrafları, videoları, SMS mesajları, rehberdeki kişileri, Whatsapp gibi uygulamaların yedeklerini alabilirsiniz. Alınan yedeği geri yükleme işlemi aynı ayarlarda yer almakta. 

Her hangi bir sorunda yorum bırakılabilir ya da önerilen destek hattı aranabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 19:25
müşteri hizmetleri