iPhone Analiz nedir ve nasıl kullanılır?

iPhone telefonda yavaşlama sorunu için analiz özelliğini biliyor musunuz? Cihaz performansını sorgulayan bir hizmet ile sorunsuz cihaz analizini yapabilirsiniz.

Andronova

iPhone cep telefonlarda çoğu kullanıcının ne işe yaradığını bilmediği Gizlilik / Analiz başlığının ne işe yaradığını sizler için görüntülü anlattık.

Kısa süre önce Apple hakkında ortaya çıkan bir iddia da Apple’ ın bilerek yani kasıtlı olarak bazı iPhone telefonları yavaşlattığı. Bu haberlerin yayılması ve yapılan testlerin doğruluğundan sonra Apple, resmi bir açıklama yaparak iddiaları doğruladı. 

iPhone neden yavaşlatıldı? Apple’ ın yaptığı açıklama da tabi yerseniz kullanıcılarının daha iyi modellerine ulaştırmak istediklerini belirttiler. İşte bu sorunla ortaya çıkan ve tüm kullanıcılarda acaba bizim telefonda da bu sorun var mıdır diye sorular dolaşır durumda. Bizde Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçtik. Çağrı merkezine ulaşmamız zor olmadı. Konu için yüzeysel bir açıklama yapıldı. Birazda laf kalabalığı yapıldı. Sonuç olarak aşağıdaki adımlar uygulanıp, cihazda her ahngi bir sorun var mı diye kontrol edildi. Sorun yok ama isterseniz batarya değişimi talep edebiliyorsunuz. Tabi ücretli! Ama indirimli fiyatıyla. Normal fiyatı 300 küsür TL’ den 100 küsür TL’ ye fiyatı çektiklerini de belirttiler. Neyse gelelim cihaz analizine…

iPhone Analiz nedir?

Analiz, Apple’ nın sizin onayınızla internet bağlantısı üzerinden cihazınıza erişim yaparak cihaz hakkında genel bilgi toplayarak telefonda sorun olup olmadığını analiz eden bir hizmet. Bu hizmet için ister cihaz ayarlarından direk Apple ile iletişime geçebilir istersenizde Apple müşteri hizmetleri ile telefonla görüşürken bu işlemi yapıp müşteri destek temsilcisinden cihaz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

iPhone Analiz nedir ve nasıl kullanılır?

Analizde neler kontrol edilmekte?

Telefonun batarya durumu, yüklü uygulamalar, uyumsuzluk ve genel performans durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aşağıda örnek ekran görüntülerini bir iPhone müşteri hizmetleri aranarak alınmıştır.

Ayarlar / Gizlilik / Analiz / Apple destek ile tanıya başla sonra sözleşmeyi okuyup kabul ettip bağlantının yapılmasını bekleyiniz.

iPhone 5s analiz

iPhone 6s analiziPhone 6 analiziPhone 7 analiziPhone 8 analiziPhone x analiziPhone analiziPhone 5s analiz 2018

iPhone 7 analiz verileri yukarıda paylaştık. Bu yöntem iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X modellerinde denenebilir.


Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 15:13

Andronova