iPhone bataryalı kılıf değişimi başladı

Apple' ın bataryalı kılıfları için bir değişim programını başlattığını duyurmak istedik. Yeni iPhone modellerini kapsayan bu değişimin birde şartları bulunuyor.

Andronova

Apple’ dan iPhone bataryalı kılıf değişimi kararı geldi. Yenilenen aksesuarların satışa çıkışı ve bazı sorunlardan dolayı değişim kararı geldi. Alınan kararın geçerli olduğu modeller iPhone XS, Max ve XR. Tabi değişimde bazı şartlar bulunmakta.

iPhone 11 ile Apple kılıflı bataryada değişime gitti. Malum yeni kamera tasarımı kılıfların değişimine neden oldu. Hem bu yenilik hem önceki kılıflarda çıkan bir sorundan dolayı kılıf değişim programı başlatıldı.

Sorundan etkilenen kılıflar 2019 Ocak’ tan Ekim ayına kadar olan üretimler için geçerli.

Kılıflarda görülen sorunlar

  • Kılıfın kendi bataryası bazen şarj olmuyor
  • Bazı kılıflar hiç şarj olmuyor
  • iPhone’ u bazen şarj etmediği veya hiç etmediği görülüyor

Batarya kutusu şarj olmadığı ara ara görülürken, şart etmediği modellerde de değişim görülebiliyor.

Değişim için öncelikle yetkili servislerden veya mağazalardan randevu almanız gerekiyor. Verilen günde giderek veya kılıfı göndererek incelemenin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor. Sorunlu olduğu tespit edilen kılıflar değişimi yapılarak kişinin ilgili adresine gönderilecektir.

Değişimde dikkate alınan bir bilgiyi size aktarmak isteriz. Parekende ilk satıştan sonrasında 2 yıl etkilenen pil kutusu kapsayacaktır.

iPhone bataryalı kılıf değişimi başladı


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 02:20

Andronova