iPhone depolama alanı nasıl açılır

iPhone 4s, 5s, 6s ve 7 telefon modellerinde yaşanan depolama sorununa bu haberimizde çözüm üretmeye çalışacağız. Sizlere yapabileceğiniz bir kaç farklı önerimiz olacaktır.

Andronova

Apple firmasının üretmiş olduğu akıllı telefon modellerinde kullanıcıların yaşadığı temek problemler arasında depolama alanı sorunu da bulunmaktadır. Bu haberimizde elimizden geldiğince sizlere bir kaç farklı yöntem ile iPhone depolama alanını artırmayı nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

iPhone modellerinin düzenli olarak güncelleme almasından dolayı ve gelen güncellemelerin geniş yer kapladığı için veya yeni uygulamaların geniş yer tutmasından dolayı depolama alanı beklenilen üstünde dolmaktadır. Ayrıca iPhone modellerinin kamerasının çözünürlüğünün yüksek olmasından dolayı telefon hafızası bazen yetmemektedir. Bu aşamada kullanıcılar  telefon depolama alanını nasıl artırabilirim sorusunu kendilerine sormaktadır. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak telefonunuzda yer açabilirsiniz.

iPhone telefonda yer açma

iPhone depolama alanı nasıl açılır

  • Apple firmasının telefon modelleri için oluşturduğu iCloud depolama alanını kullanınız. iPhone telefonunuzda yer alan resim ve videolarınızı bu depolama alanında barındırınız. Apple, iCloud sisteminde 5 GB alanı ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır.
  • Diğer bir adım ise internet tarayıcısı olan Safari uygulamasını temizleyiniz. Ayarlar > Safari > Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil adımlarını takip ederek tarayıcınızın ön belleğini temizleyiniz. Bu işlemden sonra dosyalar kalıcı olarak silinecektir.
  • WhatsApp gibi bazı uygulamaların önemsiz verilerini temizleyin.
  • Telefonunuzda bulunan uygulamaları kontrol ediniz. Kullanmadığınız veya işinize yaramayan uygulamaları telefondan kaldırınız. Ayrıca bazı uygulamalar ön bellek veri tutmaktadır. Bu ön bellek verileri silerek telefonunuzda yer açabilirsiniz.
  • Diğer bir temizleme yöntemi ise bütün uygulamaları yedeklemeyiniz. Peki uygulamaların yedekleme ayarlarına nasıl ulaşabiliriz. Ayarlar > iCLoud > Saklama Alanı ve Yedekleme > Alanı Yönet bölümüne gelerek yedekleme yapılmasını istemediğiniz uygulamaları pasif konuma getiriniz.
  • Unutmadan sildiğiniz veriler son silinenlerde kalmakta. Yani bir nevi çöp kutusunda. Fotoğraflar / son silinenler’ de yer alanları temizleyiniz. 


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 18:41

Andronova