iPhone garanti dışı teknik servis hizmetine onay

Apple' ın garanti dışı cihazlar için yetkili servis dışı onarım programını başlatıyor. Artık arızalı garanti dışı kalmış iPhone' lar Apple dışında teknik servislerde onarımı yapılabilecek.

iPhone garanti dışı teknik servis hizmetine onay
müşteri hizmetleri

Apple, garanti dışı cihazlar için servis iş akışlarında bir dizi yeniliklere gidiyor. Garanti dışı kalmış Apple ürünlerini dışarıda teknik servislerde işlem yapılmasına katı kural uygulayan Apple değişime gidiyor.

Apple' ın ürünleri için servis hizmeti veren yerlere kısıtlı imkanlar vermekte. Bunlardan en önemlisi parça temini. Yeni duyurulan bir açıklamada Apple' ın artık bu kurallarında esnekliğe gideceği belirtildi.

iPhone tamiri yapan yerlere özel izin verebilecek. Bağımsız onarım süreçi programını başlatmak kararı alan Apple' ın kazanç için mi yoksa müşteri memnuniyeti için mi yaptığını bilmiyoruz ama her iki seçeneğinde gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

Apple, tamir konusunda hizmet vermek isteyen bazı yerlere özel imkanlar sağlayacak. Tabi şirkerin şartlarına uyacak firmalar bu hizmetten yararlanacak. 

iPhone garanti dışı tamir servisleri

iPhone pil değişiminde ve ekran değişiminde orjinal parça desteği Apple tarafından verilecek. Tabi çok sayıda parçada bu listeye girecek. Hopörlör, mikrofon, anakart ve kamera gibi parçaların erişimi mümkün olacak.

Nitelikli şirketlerin, Apple onarım programından yararlanabilmesi için gerekli şartları kabul ve yerine getirmesi gerekiyor. Sonrasında orjinal tüm temel parçalara erişim sağlanacak. Eğitim ve araçlarında kullanıma açılacak bu program için bakalım hangi firmalar talip olacak.

Onarım hizmeti için şirketler gerekli belgeleri sunması ve şartları yerine getirmesi gerekiyor. Tabi sonrasında yine Apple tarafından denetim ve şikayetlere göre incelemeler yapılabilecek.

Son olarak Apple, anlaşmalı şirketlere uygun fiyatta parça temini yapacak. iPhone müşteri hizmetleri içeriğine bakmanızı öneririz.

iPhone garanti dışı teknik servis hizmetine onay