iPhone garanti sorgulama resimli anlatım 2020

iPhone telefonun garantisini sorgulama için imei sorgulaması yapılması gerekiyor. Servisteki arızalı cihaz durumu sorgulamak için resmi web sitesi ve Genpa' dan yapılabilir.

iPhone garanti sorgulama resimli anlatım 2020
müşteri hizmetleri

iPhone garanti sorgulama ve iPhone imei sorgulaması hangi alandan yapılmakta diyorsanız, bu yazımız işinize yarayabilir. iPad / iPod touch ve iPhone cihaz sorgulamasını nasıl yapılacağını daha önce de yazmıştık. Bu yazıda farklı olan Genpa' dan öğrenme ve servisteki arızalı cihaz durumu sorgulamanın nasıl yapılacağını anlatacağız.

Apple arızalı cihaz yetkili servis sorgulamasının detaylı anlatımını sizlere hazırladık. Apple ürünlerinden her hangi birini kullanıyorsanız, Apple resmi sitesinden aşağıdaki verdiğimiz sorgulama adresinden yapabilirsiniz. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa ama Apple telefonla teknik destek hizmeti süreniz dolduysa, Türkiye Apple yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Şuan için Apple Türkiye yetkili servisi Genpa. Eğer Apple telefonla teknik destek hizmetiniz devam ediyorsa, aşağıdaki adımları inceleyerek Apple ile iletişime geçebilirsiniz. 

Apple garanti sorgulama (Apple KVK Genpa)

 • Apple iPhone iPad / iPod touch için garanti sorgulama adresi: checkcoverage.apple.com/tr/tr/
 • Seri veya imei yazmanız gerekiyor
 • İmei bilmeyenler aşağıdaki tuşlamayı yaparak öğrenebilir
 • Satın alma tarihini
 • Destek süresini
 • Onarım servis kapsamını 

Gibi bilgileri sorgulamada görebilirsiniz. Yukarıdaki adresten cihazınızı sorgulayınız. Apple garanti sorgulaması için cihazınızın seri numarasını (IMEI) yazmanız gerekiyor. Cep telefonundan imei sorgulaması nasıl yapılır diyorsanız, *#06# tuşlaması ile cihaz imei numarasını öğrenebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama resimli anlatım 2020

iphone 5s garanti sorgulama

iphone 6s garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama iletişim numarası

Eğer cihazınızın telefonla teknik destek hizmeti devam ediyorsa, "Telefonla Teknik Destek" yazısının altında yer alan "Apple Desteğine Başvurun" yazısını tıklayınız.

 1. Cihazın arızası hangi kategoriye giriyorsa onu seçiyorsunuz.
 2. Apple ile telefonla iletişim için "Apple Destek ile Şimdi Konuşun" seçeneğini tercih ediyorsunuz.
 3. Aşağıdaki ilgili alanları doldurmanız gerekiyor. Buradaki e-posta adresine Apple hesabınızı oluşturduğunuz mail adresini yazıyorsunuz.
 4. Apple telefonla teknik destek: Süresi Doldu yazıyorsa, Genpa ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Cihazınızın garantisi bittiyse ister Genpa ister başka bir servisten hizmet alabilirsiniz.

iphone 7 garanti sorgulama

iphone 8 garanti sorgulama

iphone x garanti sorgulama

iphone se garanti sorgulama

iphone iletişim

Apple telefonla teknik destek hizmetiniz bittiyse, Apple' dan telefonla teknik destek paketi satın alabilirsiniz. Satın almak için verdiğimiz adresten ulaşabilirsiniz.

Apple onarım ve servis kapsamı: Ürününüz Apple Sınırlı Garantisi çerçevesi içerisinde, donanım onarımları ve servis kapsamı için uygundur. Apple Türkiye tüketicilerine, cihaz teslim alındığı tarihinden itibaren 2 yıl süreyle garanti hizmeti sunulmaktadır.

Apple iPhone müşteri hizmetleri telefon numarası Türkiye ve Apple iPhone imei garanti sorgulama servis numarası ilgili konularımızı inceleyebilirsiniz.

iphone imei sorgulaması

Genpa garanti sorgulama ekranı

Telefonun veya cihazın imei' ne bakarak yan tarafta verdiğimiz adresi kullanınız. Genpa.com.tr/imei-sorgulama

 • Genpa İstanbul' un Etiler servisi 359 03 59 fax ise 287 27 27. Mail etiler servis @ genpa.com.tr.
 • Kadıköy 359 0359, 216 345 1600 ve mail hasanpasaservis @ genpa. com.tr
 • Ankara Kızılay ankaraservis @ genpa.com.tr
 • İzmir' in Çankaya servisi 489 72 72 izmirservis @ genpa.com.tr

Genpa' nın yetkili servisinin çalışma saatleri: Hafta içi 08:00 - 17:30 ve hafta sonu yani Cumartesi 09:30 - 16:45 bazende 17:45. Saat farkı servislere göre değişebilmekte.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 03:24
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri