iPhone hafıza temizleme nasıl yapılır

iPhone 7, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4s telefon modellerinde hafıza temizliği için hangi işlemleri uygulamamız gerekmektedir? Uygulamasız silmek için adımlar.

Andronova

Apple markasının amiral gemisi olan ve ülkemizde en çok satılanlar içerisinde yer alan iPhone modellerind hafiza temizliğinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Peki iPhone telefon modellerinde en çok hangi dosyalar yer kaplamaktadır. Bu dosyaları temizlemek için hangi adımları takip etmeniz gerekmektedir?

iPhone telefonlarda hafıza temizlemesi nasıl yapılır

iPhone telefonlarda hafıza temizlemesi nasıl yapılır

Apple genellikle iPhone modellerinde 16 GB hafıza alanı kullanmaktadır. Bu hafıza alanınında yeterli olduğunu söylemektedir. 16 GB hafıza alanının depolama olarak yettiğini fotoğraf ve videolar için ise icloud sisteminin kullanılması gerektiği Apple tarafından açıklandı.

Apple markası iOS 8.4 yazılımına kadar telefonlarda hafıza temizliği için farklı yazılımların işlem yapmasına müsade ediyordu. Fakat bu güncelleme ile Apple iPhone modellerinde ön bellek temiliğini yapamayı durdurdu. iPhone telefon modellerinde yüklenen uygulamalar belirli bir zaman sonra fazla yer kaplamaya başlamaktadır. Bunun çaresi iPhone’da yer alan uygulamaları silip tekrardan yüklemenizdir. Bu durumda her uygulama için düşünüldüğünde fazla zaman almaktadır.

iPhone telefonlarda uygulamalardan bağımsız olarak yer alan önbellek dosyalrı telefonda fazla yer kaplamaktadır. Bu işlemin şuan tek bir çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem de sistemin yedeğinin alınarak tekrardan telefone geri yüklenmesidir. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek sistemde yer alan ön bellek dosyalarını silebilirsiniz.

  • iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza iTunes yazılımı kullanarak bağlayınız.
  • iTunes programında yer alan iPhone simgesine tıklayınız.
  • Şimdi Yedekle yazısına tıklayınız.
  • Yukarıdaki işlemin ardından Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğinizden yedeğinizi telefona geri yükleyiniz.


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 09:01

Andronova