iPhone katlanabilir telefon patenti

Biraz geç kalınsa da Apple katlanabilir telefon modeli patentle görüntülendi. Menteşe yapısına bakıldığında çizilmeyi önleyici bir tasarıma sahip gibi duruyor.

iPhone katlanabilir telefon patenti
müşteri hizmetleri

Son yıllarda hızla katlanır telefonlara yapılan yatırımlar mobil pazarda olumlu yorumlar alınmasını sağladı. Bize göre henüz yolun başında olan bu teknoloji çok kırılgan duruyor. Çok önemli markaların yaptığı yatırımların meyvelerinin belki bu yıl veya gelecek yıl yenmesi bekleniyor.

Apple katlanabilir model için patent başvurusunda bulundu. Tabi bu ilk değil ve son olacağını da düşünmüyoruz. 4 Yıl önce yine bu tarz bir model için patenti olmuştu. Anladığımız kadarıyla bu teknolojinin henüz tam oturmamasından dolayı Apple' ın mesafeli hareket ettiğini düşünüyoruz. Hayal kırıklığı yaşamamak adına sessizce yoluna devam ediyor.

Patent görüntülerine bakıldığında tam olmasa da tasarımın bazı ipuçlarını veriyor. Görseldeki başvuru Marka Ofisine ve Amerika Patente ait.

Resimlerdeki menteşenin yapısına bakıldığında diğer markaların modellerine göre daha değişik duruyor. Cihaz bütünlüğü için menteşe yumuşak yapı dizayn' a sahip. Katlanma sırasında oluşabilecek çiziklerin önüne geçmek için önemli bir tasarıma sahip gibi duruyor.

iPhone ekranda esnek cam panel kullanıldığı düşüncesi hakim. Etrafta katlanabilir modelin 2021' e hazır olacağı söylentileri dolaşıyor. 

iPhone katlanabilir telefon patenti