iPhone kişisel erişim noktası açık ama wifi görmüyor

iPhone kişisel erişim noktası açık ama bağlanamıyor sorununu yaşayanlar için internet paylaşımında wifi adını görmüyor nedenlerini anlatacağımız yazımıza katılabilirsiniz.

iPhone kişisel erişim noktası açık ama wifi görmüyor
müşteri hizmetleri

iOS' da internet wifi bağlantı sorunu her daim yaşayabilirsiniz. iPhone internet paylaşımı açık ama kablosuz ağ adı ekran gelmiyor veya bağlanmıyor gibi durumlar Apple' ın çok sayıda telefonunda bulunmakta. Özellikle interneti paylaştırdığınız telefondan uzaklaşıldığında kopma olduğunda tekrar mesafe yakınlaştığında otomatik bağlantı olmamakta.

Kopma sorunlarında tekrardan bağlantı yapılamaması gibi bir durumla da sık karşılaşabiliyoruz. Bunun temel nedeni yazılımdaki uyumsuzluk veya aksaklık.

  • İnternet paylaşımı açık ama görmüyor ise her iki telefon yeniden başlatılsın
  • Erişim noktasını kapatıp biraz bekleyip tekrardan açınız
  • Güncele yazılım sürümüne sahip olduğundan emin olunuz
  • Ağa ayarlarını sıfırlayın. Bunun için genel bölümünde işlem yapabilirsiniz
  • Paylaşım veren iPhone wifi adını değiştiriniz
  • Virüs veya koruma uygulaması yüklü ise pasif yaparak deneyin

Yukarıdakiler kesin bir çözüm sunacak siye bir iddiamız yok ama sorun bundan daha karşılık olabilir. İnternet paylaşımında "Kişisel erişim noktası nedir" yazımıza bakmanızı öneriyoruz. 

iPhone kişisel erişim noktası açık ama wifi görmüyor

Sık sık wifi kopma sorunu yaşıyorsanız, cihazların arasında pek mesafe olmamasına ve Türkçe karakter kullanmamaya dikkat ediniz. Bazen sıfırdan yazılım atmak doğru bir çözüm sağlayabilir. iTunes üzerinden çok kolay işlem yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 13:46