iPhone modellerinde yaşanan ısınma sorunu

iPhone 5, 5s, iPhone 6 / Plus ve iPhone 7 telefon modellerinde son günlerde ortaya çıkan ısınma sorunu ve buna dair çözüm önerilerimiz…

Andronova

Apple markasının gözde telefon modelleri olan iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus ve net olmasa da iPhone 7 cihazlarında son dönemde ortaya çıkan batarya ısınma sorunu ile ilgili bilgiler bu yazımızda paylaşacağız.  

iPhone yaşanan ısınma sorunu

Batarya ısınma sorunu çıkış sebebine göre çözüm önerilerimiz değişmektedir; Birinci Önerimiz: Eğer iPhone telefonunuz her hangi bir işlem yapmadığınız halde kendiliğinden ısınıyorsa bu durumda yaptığınız en son işleme dikkat ediniz. iPhone telefonunuzda daha önce batarya ısınma sorunu bulunmuyorsa yaptığınız iOS işletim sistemi güncellemesinden sonra ortaya çıktı ise yapmanız gereken telefonunuzu daha önceki sürüme geri alıp tekrar denemenizdir. Eğer bu işlem sonucunda da halen ısınma devam ediyorsa büyük bir ihtimalle bataryanızda donanımsal bir sorun bulunmaktadır. iPhone teknik servisine gösteriniz.

iPhone modellerinde yaşanan ısınma sorunu

İkinci Önerimiz: Yukarıdaki gibi değil telefonunuz durduğu yerde değilde siz kullanırken öerneğin film izlerken internette gezerken telefonunuzda böyle bir batarya ısınma sorunu ortaya çıkarsa yine kontrol etmeniz gereken bir kaç yer bulunmaktadır. Bunlardan ilki yukarıda olduğu gibi güncelleme aldıktan sonra yaşadı iseniz eski iOS sürümünüzü iPhone geri yükleyiniz.

Yinede batarya ısınma sorunu yaşıyorsanız iPhone telefonunuzda kullandığınız uygulamayı değiştiriniz. Örnek olarak internette gezinmek için chrome kullanıyorsanız bunun yerine safari uygulamasını kullanınız. Bu işlemler sonucunda halen batarya ısınması devam ediyorsa yapmanız gereken teknik servise başvurmanızdır.    


Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 02:50

Andronova