iPhone parmak izi oluşturma

iPhone telefon modellerinde yer alan güvenlik önlemlerden biri parmak izi özelliğini nasıl kullanılabilir ve ayarları bu haberimizde yazılı ve görsel olarak sizlere anlatacağız.

Andronova

iPhone telefon modellerine parmak izinizi tanıtarak telefonunuzu kolaylıkla açabilirsiniz. Aşağıda sizlere anlatacağımız resimli adımları takip ederek kolaylıkla Touch ID özelliğini telefonunuzda kullanabilirsiniz. Parmak izi özelliğini telefonunuzda kullanabilmeniz için öncelikle telefona parola oluşturmanız gereklidir. Parmak izinizi telefona tanımlamadan önce ana ekran bölümünün ve parmağınızın temiz olmasına dikkat ediniz. Tüm iPhone modellerinde burada anlattığımız yöntemi kullanaabilirsiniz.

iPhone parmak izi ekleme

Akıllı telefonlarda artık güvenlik önemli bir unsur olmuştur. Özellikle telefonlarımız ulu orta her tarafta olduğundan istemediğimiz kişilerin telefona bakmaması için güvenlik önlemleri almanız gerekmektedir. İşte o güvenlik önlemlerinden  biride parmak iziniz ile telefonunuzun açılmasıdır. Bu özellik artık neredeyse bütün akıllı telefon modellerinde kullanılır oldu. Bu haberimiz de iPhone modeller,inde bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

  • İlk olarak telefonunuzda yer alan ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise Touch ID ve Parola bölümüne giriş yapınız.

iPhone parmak izi ekleme

  • Karşınıza gelen ekrandan ise Parmak izi ekle seçeneğine tıklayınız. Bir telefonda en fazla 5 farklı parmağınızı tanımlayabilirsiniz.

iPhone parmak izi oluşturma

  • Ana ekran düğmesine tanıtmak istediğiniz parmağınızla dokununuz. Tanıtacağınız parmağınız ile düğmeye sadece dokunuz sakın basmayınız. Titreşim sesi duyduğunuzda veya ekranda kaldırmanızı söyleyen bir talimat geldiğinde parmağınızı kaldırınız. Bu işlemi yaparken biraz fazla işlem yapabilirsiniz. Sabırla sizden istenileni yapınız.

iPhone parmak izi yapma

  • Ekranda tamamlandı uyarısını gördüyseniz işlem tamamlanmış demektir. “Touch ID Hazır. Parmak iziniz iPhone’unuzun kilidini açmak için kullanılabilir.” uyarısını ekranda gördüyseniz parmak izi tanıtımı başarıyla bitirilmiştir. Bu aşamadan sonra tanımladığınız parmaklarınız ile telefonunuz açabilirsiniz. 

iPhone touch id parmak izi oluşturma


Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 15:23

Andronova