iPhone pil sağlığı neden düşer

iPhone' da pil sağlığı maksimum kapasite hızlı bir şekilde düşüyor ve neden düşer şeklinde yazanlarla karşılaşıyoruz. Son gelişmeye göre yeni bir güncellemeden sonra yaşandı.

iPhone pil sağlığı neden düşer
müşteri hizmetleri

iPhone pil sağlığı düşüşü iOS 14.2 güncellemesiyle bazı cihazlarda ortaya çıktı. Şikayetlerde hızlı şarj tüketimi ve pil sağlığının düşmesi dikkatleri son güncellemeye çekti.  

Yeni sürümle ortaya çıkan hızlı şarj tüketimi sorunu çok sayıda platformda dillendirildi. Şarj seviyesi çok az kaldığında hızlı bir şekilden tükendiği söyleniyor. Bizimde karşılaştığımız yeni telefonda %100 olan seviye şu an %97 görünüyor. Cihaz 1-2 aylık diyebiliriz. 

Pil sağlığı kendi kendine düşüyor sorunu için bir kaç paylaşım okumuştuk ve çok ilginç diyebileceğimiz sorunlar var. Örnek %50 civarı şarj seviyesi olan cihazın yarım saat sonra kademeli hızlı bir şekilde %5 gibi bir değere düştüğü söyleniyor.

Problem yaşayanların Apple' ın destek uygulaması üzerinden destek oluşturmasını öneririz. Birde hızlı tüketime neden olacak uygulamaların kaldırılarak test edilmesi ve duruma göre iTunes kullanılarak yeniden yazılım yüklenebilir.

Çıkan yazılımda sadece şarj tarafında problem yaşanmıyor farklı sorunlarla alakalı şikayetlerde var. Önümüzdeki günlerde yeni sürümle alakalı bir gelişme olacak mı netleşir diye düşünüyoruz. 

iPhone pil sağlığı neden düşer