iPhone "saklama alanı dolu" çözümü

iPhone cep telefonda hangi uygulama daha fazla yer kaplıyor nasıl öğrenirim ya da hangi uygulama daha büyük disk alanı kullanıyor bunu bulup gereksiz uygulamaları silmek bir çözüm olabilir.

Andronova

Saklama alanı dolu sorunu! Gereksiz ya da çok fazla yer kaplayan uygulamaları tespit etmek için aşağıdaki görseli hazırladık. Bu yöntemde önemli olan gerçekten sizin için gereksiz olunu bulmanız. Örnek iMovie, Keynote, GarageBand ve Pages gibi uygulamaları eğer kullanmıyorsanız kaldırabilirsiniz. Ya da uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Hafızada yer açma: Yukarıdaki uygulamalar gerçekten çok fazla yer kaplıyor. Tabi hafızası düşük olan iPhone modeller için bu gerçekten önemli bir sorun. Bunların dışında sık sık kullanılan Facebook ve Whatsapp uygulamalarındaki bazı paylaşımları silebilirsiniz. Özellikle Whatsapp nedeniyle çok fazla yer işgal edebiliyor. Bunları manuel silebilirsiniz. Örnek videoları veya fotoğrafları silebilirsiniz. Manuel adımlarda toplu silme ya da teker teker kişilerle sohbet geçmişini, fotoğrafları ve videoları seçerek silebilirsiniz.

Ek bilgi: Haber sonunda alternatif bir yöntem daha bulunmakta. Bu yöntem iTunes üzerinden yapılmakta.

iPhone yer açma

Ayarlar / Genel / iPhone Saklama Alanı / Tümünü Göster

iPhone telefonda yer açmaiPhone telefonda yer açma (saklama alanı dolu)iPhone saklama alanı doluiPhone 6s saklama alanı dolu

Yukarıdaki adımlar iOS 11 olan iPhone 8, iPhone 7, Plus, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 5s saklama alanı dolu için geçerli adımlardır. 


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 23:24

Andronova