iPhone telefonlarda Wifi – hücresel veri sorunu

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 6 wifi / hücresel veri sorunu iPhone telefonlarda güncellemelerden sonra karşılaşılan Wi-Fi' nin çalışmaması hücresel verinin çalışmaması…

Andronova

iPhone 7, iphone 6s plus ve diğer modellerde güncellemelerden sonra bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Bazılarının çözümü zor olmakla beraber bazıları ise çok kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir. İşte bu haberimizde bu sorunlardan biri olan iOS 10 güncellemesinden sonra yaşanılan wifi- hücresel veri sorunudur.

Peki bu wifi-hücresel veri sorunu nedir? iPhone telefonlarınızda wi-fi ile yaptığınız işlemlerin bazılarını hücresel veri ile bağlandığınızda yapmamanızdır. Örnek olarak iPhone cihazınızı wi-fi ile internet bağlantısı yaparak e-posta uygulamasına bağlanarak e-postalarınıza okurken yine aynı telefonu hücresel veri ile internet bağlantısı gerçekleştirdiğinizde e-posta uygulamasına girdiğinizde size internet bağlantınızın olmadığı uyarısı vermektedir.

iPhone wifi ve hücresel veri sorunu

iPhone telefonlarda Wifi - hücresel veri sorunu

 

iPhone telefonlarda wifi – hücresel veri sorunu
 

Yine forum sitelerinde internet bağlantısı gerektiren oyunları oynarken, wi-fi ile bağlandıklarında oynayabildikleri oyunları, hücresel veri ile bağlandıklarında ise oynayamadıkları şikayetleri bulunmaktadır.

İşte bu sorunlarla karşılaşan takipçilerimiz için çok kolay ve basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu arada iOS 10 e-posta ayarları oynamamanız tavsiye edilir, çünkü bu yöntemden önce onlarda denendi fakat çözüm olmadı. Sizlere denenen ve sorunu çözüme kavuşturan yöntemi vereceğiz.

iPhone telefonunuzda bu sorun ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken iPhone telefonunuzu sıfırlamanızdır. 
 


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:25

Andronova