iPhone tüm ayarları sıfırla ne demek ne işe yarar

iPhone tüm ayarları sıfırla nedir nasıl yapılır bilmeyenlerin sayısı çok denilebilir. İlgili seçeneğin yerine girildiğinde mevcutta olanlarla her zaman karıştırılmıştır.

iPhone tüm ayarları sıfırla ne demek ne işe yarar
müşteri hizmetleri

Tüm ayarları sıfırla, iPhone’ un içeriği silinmeden mevcut ayarlarını saptanmış denilen değerlere döndürülür. Bu işlem için cihazın orjinal ayarları olarak dönüldü diyebiliriz. Olurda yaptığınız ayarların silinmesini istemiyorsanız o zaman iPhone yedeği alınması gerekir.

Yazıda bu işlemin önemini örneklerle anlattık ve sonunda resimli anlatımı ekledik. Gerçekten veriler silinmeden format atma gibi bir işlem denenebilir. Tabi bu formatlama ayarlara yapılmakta.

iPhone tüm ayarları sıfırla ne işe yarar?

Çoğunlukla cihazda oluşan önemsiz yazılım sıkıntılarında denenen ilk yöntemdir diyebiliriz. Tabi bu seçeneğin ne işe yaradığını bilenler için bu geçerli

Örnek cihaz kendi kendine yeniden başlatıyor, uygulamalar kendiliğinden kapanıyor, ana ekran yerleşimde sıkıntı yaşıyorsanız, uygulama kaldırılmıyorsa, telefon ayarlarında bir şeyi değiştiremiyorsanız ve bunlara benzer çoğı hata için çözüm niteliği taşır.

Tüm ayarları sıfırla neleri siliyor?

Silinen bir şey yok sadece ayarlar başa dönüyor. Aşağıda sıfırlanan bölümlere bakarak ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

 1. Telefonun konum ayarı.
 2. Klavyenin sözlüğü.
 3. Ana ekranda yapılan yerleşim.
 4. Apple Pay ve buna benzer tüm ödeme ayarları.
 5. Gizlilik ayarı.
 6. Ağ ayarınında sıfırlandığı belirtiliyor. Yani ağla ilgiliayarların silindiği anlamına geliyor. Örnek daha önce bağlanılan wifi ağının kayıtlı bilgileri sıfırlanır. Tekrardan şifre girilmesi gerekir.  

iPhone tüm ayarlar nasıl sıfırlanır?

İşleme başlamadan önce yaptığınız değişiklerin kalkacağını belirtelim. Örnek ayarlanan zil sesi kalkar, ekran görüntü ayarları sıfırlanır, seçilen mod eskisine döner, bildirimler orjinal ayarlarına döner ve duvar kağıdı silinecek. Biraz daha örnek verebiliriz ama bunlar yeterli olduğunu düşünüyoruz. Peki nasıl yapılır?

 1. Telefonun ayarlarını açmak için çark simgesine dokununuz.
 2. İkinci bölüm ise "Genel" olacak.
 3. En aşağıya doğru gelin ve "Sıfırla" açılsın.
 4. Gelecek bölümdeki hiç bir seçeneğe dokunmadan tüm ayarları sıfırlaya dokunun.
 5. Onaylamak için iPhone tuş kilidi açılıysa 4 haneli şifrenizi girin.

iPhone tüm ayarları sıfırla ne demek ne işe yarariPhone tüm ayarları sıfırla nediriPhone tüm ayarları sıfırla nasıl yapılır

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 06:01